Vandaag: Eén liter Glas Star geeft vier liter glasreiniger. Bekijk product

Uit de blog: Vijf redenen waarom je voorruit strepen trekt. Naar de gids

Weer leverbaar: Koch-Chemie Autoshampoo "As" is op voorraad. Bekijk product

Nieuw: Koch-Chemie Exterior Brush in vier kleuren. Naar de kwasten

Bestseller: Koch-Chemie Green Star reinigt binnen en buiten. Bekijk product

Actie: Veel D-CON producten zijn nu afgeprijsd. Naar de aanbiedingen

Uitverkoop: INNOVACAR verdwijnt, veel restvoorraad is afgeprijsd. Naar het merk

Advies: Strepen ondanks glasreiniger? Vraag het via WhatsApp. Start chat

Verzending: In Duitsland vanaf 89 euro gratis verzending met DHL. Verzendinfo

Zaterdag: Droog weer op komst, tijd voor lak en ruiten. Naar lakverzorging

Klantenservice: Waar is mijn bestelling? Zending, factuur, retour. Naar helpcenter

Kopersbescherming: Echte reviews bij Trusted Shops. Reviews lezen

WetGloss "Wg" natte sealant voor extra glans en sterke hydrofobie 5000ml

$100.29 $107.69
Inhoud: 5000mlEenheid prijs ($20.06 / l)
excl. btw, plus verzendkosten, berekend bij het afrekenen
Inhoud
1 op voorraad

— Bestel nu, beperkt beschikbaar, levertijd 2-8 dagen

Schnellbestellung 2 Varianten
Koch-ChemieWetGloss "Wg" natte sealant voor extra glans en sterke hydrofobie 500ml
Op voorraad (2 units)
SKU D1-KCX-684500
$22.20 $24.23
Inhoud: 500mlEenheid prijs ($44.40 / l)
Koch-ChemieWetGloss "Wg" natte sealant voor extra glans en sterke hydrofobie 5 liter
Op voorraad (1 unit)
SKU D1-KCX-684005
$100.29 $107.69
Inhoud: 5000mlEenheid prijs ($20.06 / l)

Voordelen van Detailing1

📦 Snelle internationale verzending met FedEx, USPS of UPS
🚀 Levertijd 2-8 dagen
💬 Klantenservice door autopoetsexperts

Prijzen zijn exclusief belastingen en douanerechten. Invoerkosten betaal je bij levering.

RTU natte sealant met aminosilaan voor glans en beading in minuten

Koch-Chemie WetGloss "Wg" is een gebruiksklare natte afdichting op basis van aminofunctionele polysiloxanen. Het product voegt na elke wasbeurt een hydrofobe laag toe met een contacthoek van meer dan 100 graden en een levensduur van drie tot zes weken. Onafhankelijke afdichting of toplaag over keramische coatings, geen SiO2-systeem.

De auto voorwassen en het schuim grondig afspoelen, de carrosserie druipnat laten. De WetGloss onverdund, deel voor deel, opspuiten, zes tot acht pompstoten per sectie. Onmiddellijk afspoelen met hoge druk op 30 centimeter afstand, dan naar de volgende sectie. Afnemen met een microvezel droogdoek. In de schaduw werken, de temperatuur van het onderdeel onder de 25 graden houden. Niet laten opdrogen. Vorstvrij bewaren tussen 5 en 30 graden, 24 maanden houdbaar na opening.

Lees de volledige beschrijving

Vragen en hulp

Heb je nog vragen of heb je hulp nodig?

We zijn er zeker van dat onze Help-pagina je verder zal helpen. Daar vind je informatie om contact met ons op te nemen en de relevante antwoorden op veelgestelde vragen.

Heb je niet gevonden wat je zocht? Stuur ons een bericht in de chat.

Verzending en levering

Snelle internationale verzending naar de VS en Canada met FedEx, USPS of UPS, levertijd 2-8 dagen. Prijzen zijn exclusief belastingen en douanerechten. Invoerkosten betaal je bij levering.

Alle verzendmethoden, tarieven en gewichtsklassen vind je in ons verzendbeleid.

Ophalen in de winkel

Autoverzorgingswinkel in Nordhorn

Waarom wachten als het snel kan? Bestel je autoverzorgingsproducten online bij ons en kies voor het gemak van ophalen of onze razendsnelle levering, lokaal of in heel Europa. Wij zijn erop gericht je maximale flexibiliteit en comfort te bieden, zodat je auto altijd in topconditie blijft.

Je kunt je bestelling altijd van dinsdag tot en met vrijdag van 10:00 tot 17:00 uur ophalen op Bosinks Kamp 8 in 48531 Nordhorn bij Detailing1. Houd je afhaalbevestiging gereed. We kijken uit naar je bezoek.

Ontdek onze Detailing Store in Nordhorn

Lak verzegelen in minuten in plaats van urenlang polijsten met de Koch-Chemie WetGloss

Wat is de Koch-Chemie WetGloss? Een gebruiksklare natte sealant op basis van polysiloxaan die je direct na het wassen op de natte lak spuit en met de hogedrukreiniger afspoelt. Per laag drie tot zes weken meetbare beading, zonder uitpoetsen. Niet geschikt voor matte lak, matte folie, stoffen cabriokappen of vers gespoten delen jonger dan 30 dagen.


Koch-Chemie WetGloss is een gebruiksklare natte sealant van Koch-Chemie uit Unna die je zonder polijst- of afneemstap direct na het wassen aanbrengt. De werkzame stof is een aminofunctioneel polysiloxaan – in gewone taal: een flexibel siliconenpolymeer met twee verschillende uiteinden. Het ene uiteinde draagt stikstofankers (aminogroepen), het andere waterafstotende methylgroepen. Op de natte lak richt het polymeer zich vanzelf: ankers de blanke lak in, methyl-uiteinden naar buiten. Wat merk je daarvan? Het water parelt meteen in strakke bolletjes weg in plaats van aan de lak te blijven plakken – geen carnaubawax, geen siliciumdioxide zoals bij keramische coatings, gewoon een polymeer dat zichzelf uitlijnt en drie tot zes weken meegaat.

In detailingtaal heet de workflow ‘spray-on, rinse-off’: inspuiten, afspoelen, klaar. Je spuit de WetGloss paneel voor paneel op de natte auto, direct na het afspoelen van de shampoo. De hogedrukreiniger verdeelt het polymeer in een paar seconden gelijkmatig over het paneel en het overtollige product loopt met het spoelwater weg. Drogen met de microvezeldoek is het enige moment waarop je de lak nog aanraakt. Handig: een losse verzegelingsstap tussen twee complete poetsbeurten door – en tegelijk een topping over een bestaande keramische coating of waxlaag die de hydrofobie flink opfrist en het afparelen merkbaar strakker maakt.

Koch-Chemie WetGloss Wg 500 ml in gebruik op een zwarte Porsche 911

  • Beading weer op peil in minuten. Direct na het afspoelen parelt het water in dichte, compacte druppels van de lak in plaats van een vlakke film te vormen – het typische ‘net-uit-de-showroom’-effect. Je ziet het al bij de eerste regenbui en bij de volgende droogbeurt heb je maar half zoveel microvezel nodig. Het gepoets en gedraai van een droge spray sealant en het zware uitpoetsen van een carnaubawax sla je zo gewoon over.
  • Drie tot zes weken bescherming per laag. Bij de typische forensenroutine met een wasbeurt om de twee tot vier weken houdt de polymeerlaag het vol tot de volgende opfrisbeurt. Met de sprayfles van 500 ml doe je paneel voor paneel drie tot vijf middenklassers – ongeveer 2,30 tot 5,10 euro per verzegeling. De jerrycan van 5 liter loont vanaf de tweede auto in huis of bij zakelijk gebruik.
  • Gebruiksklaar: niet verdunnen, geen schuimlans. De Hydro Foam Sealant S0.03 verdun je voor een schuimsproeier of pompsprayer 1:50 tot 1:150 en voor een foam cannon heeft hij een aangepaste voorverdunning nodig; de Spray Sealant S0.02 vraagt na het opdrogen 20 minuten uitpoetsen. Met de WetGloss red je het met een sprayfles, een hogedrukreiniger en een microvezeldoek. Het komt erop neer dat de hele verzegelingsstap in één muntje bij de zelfwasbox past.

Wat we in de praktijk zien: de duurste fout met de WetGloss is laten opdrogen op te warme lak. Vanaf een paneeltemperatuur van zo’n 30 tot 40 graden – bij donkere lak in de meizon binnen een paar minuten bereikt – verdampt het alcoholische draagmiddel (technisch: 2-propanol) zo snel dat het polymeer ongelijkmatig vernet. Gevolg: het aminofunctionele polysiloxaan hecht maar gedeeltelijk aan de lak en laat witte strepen of watervlekken achter op de plekken die niet goed bedekt zijn. In het ergste geval moet je de resten met een alkalische reiniger of zelfs een lichte machinepolijstbeurt eraf halen – een halfuur extra werk, terwijl je met dit product juist tijd wilde winnen. Werk daarom altijd in de schaduw, op een koele carrosserie onder 25 graden en paneel voor paneel: motorkap inspuiten, meteen afspoelen, dan pas door naar het volgende paneel. De hogedrukreiniger is geen luxe maar een must. Zijn harde straal drukt het verbruik van de 250 milliliter die de fabrikant voorzichtig opgeeft terug naar realistische 100 tot 150 milliliter per middenklasser.


WetGloss goed aanbrengen: natte lak, paneel voor paneel, hogedruk

De Koch-Chemie WetGloss spuit je paneel voor paneel op de natte auto direct na het wassen, je spoelt meteen af met hogedruk en droogt met de microvezeldoek. Drie stappen, geen uitpoetsen.

Zo gaat het in de praktijk: auto voorgewassen, schuim eraf gespoeld, carrosserie nog druipnat. Pak de sprayfles, schud even en werk in secties – half dak, één spatbord, één deur. Zes tot acht pompstoten per sectie is genoeg, je hoeft niet te gaan sproeien alsof het gratis is. Spoel direct daarna met de hogedrukreiniger op zo’n 30 centimeter afstand van boven naar beneden af, tot het water in dichte druppels wegrolt en er geen schuimsporen meer aflopen. Pas dan door naar de volgende sectie.

De spoeldruk maakt of breekt het resultaat. Een gewone tuinslang is niet genoeg: het polymeer verdeelt zich dan niet gelijkmatig en je verbruikt twee keer zoveel voor een half zo goed resultaat. Ideaal is meer dan 100 bar, wat elke zelfwasbox levert. Heb je hard leidingwater, droog dan meteen na de laatste spoelgang – blijvend water laat anders kalkvlekken achter op de vers verzegelde lak.

Voor het drogen trek je een zachte microvezel droogdoek per sectie over de lak, meer is niet nodig. In de praktijk bij Detailing1 werkt het binnen het Koch-Chemie-assortiment het best in deze volgorde: wassen, velgen reinigen, WetGloss, drogen – zo zit je voor de complete buitenkant van een middenklasser onder de 25 minuten.

Koch-Chemie WetGloss Wg 500 ml opspuiten op een natte motorkap

Aminosilaan lost geen lakdefecten op en maskeert je coating tijdelijk

De WetGloss vervangt geen lakpolish en is geen beschermlaag die jaren meegaat – hij vult je routine aan tussen complete poetsbeurten door, met direct meetbare beading. Wil je krassen weghalen of hologrammen uitpoetsen, dan zit je hier aan het verkeerde adres.

De duidelijke no-go’s. Matte lak en matte folie trekt het polymeer optisch glad, met een ongewenste vettige look als gevolg – de fabrikant sluit dit gebruik uitdrukkelijk uit en je komt er alleen met een alkalische reiniger weer vanaf. Stoffen cabriokappen zuigen de emulsie ongelijkmatig op en de vezels worden hard; daar zijn speciale textielsealants voor. Vers gespoten delen jonger dan 30 dagen hebben tijd nodig om uit te gassen – een verzegeling erover kan het uitharden vertragen en in het ergste geval tot doffe plekken leiden. Onbehandeld gepolijst aluminium kan afhankelijk van de legering strepen geven, omdat het blanke metaal de stikstofankers van het polymeer anders bindt dan een gesloten blanke lak.

Het tweede, minder bekende effect is maskering: breng je WetGloss aan op een bestaande keramische coating met uitgesproken sheeting – het water loopt er vlak af in plaats van druppels te vormen – dan neemt het polymeer drie tot zes weken de watereigenschappen van de verzegeling over. Het vlakke sheeting van je SiO₂-coating wordt beading. Geen paniek: de coating raakt niet beschadigd en zodra de opofferingslaag eraf gewassen is, komt het oorspronkelijke gedrag weer terug. Maar heb je net een premium coating laten zetten, wees je dan bewust van die tijdelijke karakterwissel en zet de WetGloss liever in als opfrisbeurt over de winter.

Welke kies je binnen het Koch-Chemie-assortiment? Wil je contactloos opfrissen in een paar minuten tussen wasbeurten door → WetGloss. Wil je de maximale standtijd op droge lak en neem je het handmatig uitpoetsen op de koop toe → Spray Sealant S0.02. Zoek je een professionele wax-sealant via de schuimlans met carnauba-karakter → Protector Wax Pw. Heb je een concentraat voor natte verzegeling nodig voor een schuimsproeier of pompsprayer met verdunning 1:50 tot 1:150 → dan is de Hydro Foam Sealant S0.03 het juiste gereedschap; voor een foam cannon pas je de voorverdunning daarop aan.

Strakke beading na verzegelen met Koch-Chemie WetGloss Wg 500 ml

Voor wie regelmatig onderhoudt, niet voor de complete opknapbeurt

De WetGloss is de juiste keuze als je je lak om de twee tot vier weken wast en tussen de sessies door een zichtbare bescherming wilt opbouwen. Na de gewone handwas pak je de sprayfles: zes pompstoten per sectie, afspoelen, drogen – vijf minuten extra werk voor vier tot zes weken meetbare hydrofobie.

Echt voordelig wordt het in een huishouden met meerdere auto’s en bij klein zakelijk gebruik. Met een realistisch verbruik van 100 tot 150 milliliter kom je met de verpakking van 5 liter aan meer dan 33 verzegelingen. Combineer je de WetGloss met een vaste voorwas met schuim, dan gaat hij in de praktijk nog langer mee, omdat het polymeer geen grove aankoeksels hoeft af te breken en netjes op de verzorgde ondergrond kan opbouwen.

Minder geschikt is de WetGloss voor detailers met een snow foam lance die grotere wagenparken contactloos moeten afwerken – daar wint de geconcentreerde Hydro Foam Sealant S0.03 het op kosten per toepassing. En bij opleveringen na een spotrepair met verse reparatielak geldt het wachtvenster van 30 dagen, zonder uitzondering.

Het ene trucje dat de fabrikant niet van de daken schreeuwt: spuit niet de hele auto in één keer in. Eén sectie aanbrengen, meteen met hogedruk de waterfilm eroverheen trekken, dan pas door naar de volgende. Want het polymeer heeft alleen de seconden nodig waarin de harde straal het product over het natte paneel schuift – precies daar gebeurt het vernetten, voordat het alcoholische draagmiddel verdampt en strepen kan achterlaten. Resultaat: in plaats van twee toepassingen per fles van 500 ml haal je er vier tot vijf uit, de echte literprijs halveert, en je hebt toch meetbaar strakkere beading dan wanneer je alles in één keer inspuit.

Vorstvrij bewaren tussen 5 en 30 graden, voor gebruik schudden. Wat de regels betreft: vanwege de indeling ‘schadelijk voor in het water levende organismen’ (H412 volgens GHS) alleen verwerken op een wasplaats met olieafscheider. Een eigen oprit die direct op het regenwaterriool afwatert, is in DACH wettelijk verboden terrein – de stap naar de zelfwasbox of een professioneel detailingcentrum is dus geen luxe maar verplicht.

Koch-Chemie WetGloss Wg 500 ml op een werkbank

Twijfel je over Koch-Chemie WetGloss "Wg" natte sealant voor extra glans en sterke hydrofobie? Laat het je uitleggen:



Veelgestelde vragen over Koch-Chemie WetGloss


Wat is een natte verzegeling zoals de Koch-Chemie WetGloss?

Een natte verzegeling wordt direct na het wassen op de natte lak gespoten en met een waterstraal afgespoeld. De WetGloss laat een polysiloxaanfilm achter met meetbare hydrofobiciteit. In tegenstelling tot sprayverzegelingen zoals de Spray Sealant S0.02 is oppoetsen met microvezel niet nodig.

Hoe breng ik de WetGloss correct aan?

Auto voorwassen, schuim afspoelen, carrosserie druipnat laten. De WetGloss per onderdeel opspuiten, zes tot acht pompstoten per sectie, direct met hogedruk uit 30 centimeter afstand afspoelen. Met microvezel-droogdoek afnemen, anders riskeert u kalkvlekken bij hard leidingwater.

Wat is het verschil tussen WetGloss en Spray Sealant S0.02?

De WetGloss werkt op natte lak zonder microvezelcontact met een standtijd van drie tot zes weken. De Spray Sealant S0.02 wordt op droge lak aangebracht, kort laten uitdampen en met microvezel uitgepoetst, maar houdt aanzienlijk langer. WetGloss dient voor de snelle opfrisbeurt, S0.02 voor de maximale standtijd per toepassing.

Is de WetGloss compatibel met mijn keramische coating?

Ja, de WetGloss is geschikt als topping over bestaande SiO2-keramische coating, wax of PTFE. Het draagoplosmiddel 2-propanol is met 1-10 procent te mild om verknoopte coatings op te lossen. Houd er rekening mee: het polysiloxaan overschrijft gedurende 3 tot 6 weken de water-eigenschappen van uw coating — sheeting wordt beading, de basiscoating is daarna ongewijzigd.

Wat gebeurt er als de WetGloss op hete lak opdroogt?

Bij carrosserietemperaturen boven 30 tot 40 graden verdampt de 2-propanol zo snel dat het aminofunctionele polysiloxaan ongelijkmatig verknoopt en witte strepen of watervlekken achterlaat. In hardnekkige gevallen moeten de resten met alkalische reiniger of lichte machinale polijstmiddelen worden verwijderd. Daarom altijd in de schaduw en in secties werken.

Hoe zuinig is de Koch-Chemie WetGloss?

Bij gebruik per sectie met een hogedrukreiniger is 100 tot 150 milliliter voldoende per middelgrote personenauto. De 500 ml spuitfles is hiermee voldoende voor 3 tot 5 verzegelingen, ongeveer 2,30 tot 5,10 euro per toepassing. De 5-liter jerrycan loont vanaf het tweede voertuig of bij commercieel gebruik met meer dan 33 toepassingen per verpakking.

Vraag het ons gerust. Daniel helpt je verder.


Toepassing van Koch-Chemie WetGloss


Sectiegewijs aanbrengen, hogedruk verspreidt

De WetGloss werkt als een spray-on, rinse-off verzegeling direct na het wassen. Stap één: Was de auto zoals gewoonlijk met pH-neutrale shampoo en spoel vervolgens het schuim volledig af. De carrosserie blijft druipnat. Schud de spuitfles kort en open de spuitmond.

Stap twee: Werk per onderdeel, spuit niet de hele auto in één keer in. Een sectie (half dak, één spatbord, één deurgebied) krijgt zes tot acht gelijkmatig verdeelde spuitstoten van ongeveer 25 centimeter afstand. Spoel direct daarna met de hogedrukreiniger van 30 centimeter afstand van boven naar beneden af, totdat het water in dichte druppels afloopt. Optimaal is meer dan 100 bar, zoals bij elke zelfservice wasbox.

Stap drie: Droog met de microvezel-droogdoek in secties, niet wrijven. Bij hard leidingwater direct na de laatste spoeling afnemen, anders riskeer je kalkvlekken op de vers verzegelde laag.

Opmerkingen: De WetGloss is niet geschikt voor matte lakken, matte folies, cabriodaken van stof, vers gelakte oppervlakken jonger dan 30 dagen of onbehandeld gepolijst aluminium. Vermijd gebruik in direct zonlicht en op hete lak, bij een componenttemperatuur van ongeveer 30 tot 40 graden droogt het product te snel en laat witte strepen achter. Vanwege de classificatie H412 uitsluitend gebruiken op wasplaatsen met olieafscheider – een privé-oprit met directe aansluiting op de regenwaterafvoer is in DACH reglementair verboden. Vorstvrij bewaren tussen 5 en 30 graden, na opening 24 maanden houdbaar.

Veiligheidsinformatie voor Koch-Chemie WetGloss "Wg" natte sealant voor extra glans en sterke hydrofobie

Geschikt voor particulieren

Dit product met de aanduiding ‘Geschikt voor particulieren’ is volgens de Duitse wetgeving voor particulieren verpakt, gedeclareerd, aangemeld en gecertificeerd. Let op de gevarenaanduidingen en veiligheidsaanbevelingen.


Materiaalsamenstelling

Propaan-2-ol (CAS 67-63-0, EG 200-661-7) — 1 – < 10 %, Poly(dimethyl)[3-((2-aminoethyl)amino)propyl]methylsiloxaan (CAS 71750-79-3) — 1 – < 3 %, Bronopol (CAS 52-51-7, EG 200-143-0) — 0,01 – < 0,1 %, 2-Octyl-2H-isothiazool-3-on (CAS 26530-20-1, EG 247-761-7) — 0,0015 – < 0,01 % en Detergentenverordening (EG) nr. 648/2004: minder dan 5 % niet-ionogene oppervlakteactieve stoffen, parfums, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL, LINALOOL, OCTYLISOTHIAZOLINONE, BENZISOTHIAZOLINONE, METHYLISOTHIAZOLINONE


Waarschuwing

Schadelijk

Schadelijk

Gevarenaanduidingen

Veroorzaakt ernstige oogirritatie.H319
Kan een allergische huidreactie veroorzaken.H317
Schadelijk voor in het water levende organismen, met langdurige gevolgen.H412

Veiligheidsaanbevelingen

Bij het inwinnen van medisch advies de verpakking of het etiket meenemen.P101
Buiten bereik van kinderen houden.P102
Inademing van stof/rook/gas/nevel/dampen/spuitnevel vermijden.P261
Voorkom lozing in het milieu.P273
Draag beschermende handschoenen/beschermende kleding/oogbescherming/gelaatsbescherming.P280
BIJ CONTACT MET DE OGEN: voorzichtig afspoelen met water gedurende een aantal minuten; contactlenzen verwijderen, indien mogelijk; blijven spoelen.P305+P351+P338
Bij onwel voelen een arts raadplegen.P314
Inhoud/verpakking afvoeren naar een erkende afvalverwerkingsinstallatie.P501

Aanvullende gevareninformatie (EUH)

Herhaalde blootstelling kan een droge of een gebarsten huid veroorzaken.EUH066

VOS-gehalte (VOC)

5.2 % — aandeel vluchtige organische stoffen.


Downloads

Veiligheidsinformatieblad downloaden


Deze productinformatie is uitsluitend bedoeld als vrijblijvend advies. Er kan geen aansprakelijkheid van onze kant uit worden afgeleid. Controleer of het product geschikt is voor jouw toepassing. Test vóór gebruik op geschiktheid en verdraagzaamheid. We adviseren je graag.

Vragen over deze informatie?

Meer over

Contact



Specificaties

Ausführung

  • Inhalt
    5 liter
  • Artikelnummer
    D1-KCX-684005
  • Herstellernummer
    684005
  • Gewicht
    5,5 kg

Eigenschaften

  • Einsatzbereich am Fahrzeug
    Außen

Produkt

Wettelijke garantie

Betaling & verzending

💳 Veilig betalen

  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • BLIK
  • EPS
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Satispay
  • Shop Pay
  • Twint
  • USDC
  • Visa

Kies uit veel betaalmethoden zoals PayPal, Klarna, Apple Pay, Mastercard of Visa en profiteer van achteraf betalen en gespreid betalen. Je betaalgegevens worden altijd veilig verwerkt. Vragen over betalen?


📦 Snelle verzending

  • FedEx
  • USPS
  • UPS

Je bestelling bereikt je binnen 2-8 dagen met FedEx, USPS of UPS. Prijzen zijn exclusief belastingen en douanerechten. Invoerkosten betaal je bij levering. Vragen over verzending?

Koch-Chemie auf Detailing1 kaufen