Vandaag: Pas gereinigd leer wil daarna bescherming. Naar leerverzorging

Uit de blog: Wat een leersealant beschermt en wat niet. Lees de gids

Terug: Koch-Chemie Autoshampoo "As" is weer leverbaar. Naar product

Nieuw: Koch-Chemie Exterior Brush in vier kleuren. Bekijk de kwasten

Meest gekocht: Koch-Chemie Green Star pakt vuil binnen en buiten aan. Naar product

Actie: Veel D-CON producten zijn nu afgeprijsd. Naar de acties

Uitverkoop: INNOVACAR stopt, veel restvoorraad is afgeprijsd. Naar het merk

Advies: Ledermelk of sealant voor je leer? Vraag het via WhatsApp. Start chat

Verzending: In Duitsland gratis vanaf 89 euro met DHL. Naar verzending

Zaterdag: Droog voorspeld, plan je lakdag. Naar lakverzorging

Klantenservice: Waar is mijn bestelling? Zending, factuur, retour. Naar helpcenter

Kopersbescherming: Echte reviews bij Trusted Shops. Reviews lezen

CW1:100 "Insectenverwijderaar Gel" insectenverwijderaar 750ml

CW1:100
$21.75
Inhoud: 750mlEenheid prijs ($29.00 / l)
excl. btw, plus verzendkosten, berekend bij het afrekenen
Inhoud
5 op voorraad

— Wees er snel bij, zolang de voorraad strekt, levertijd 2-8 dagen

Schnellbestellung 3 Varianten
Dr. Wack "CW1:100"CW1:100 "Insectenverwijderaar Gel" insectenverwijderaar 750ml
Beperkte voorraad (5 units)
SKU D1-DRW-1799EAN 4006539017997
$21.75
Inhoud: 750mlEenheid prijs ($29.00 / l)
Dr. Wack "CW1:100"CW1:100 "Insectenverwijderaar Gel" insectenverwijderaar 500ml
Pre-order
SKU D1-DRW-1792EAN 4006539017928
$17.67
Inhoud: 500mlEenheid prijs ($35.34 / l)
Dr. Wack "CW1:100"CW1:100 "Insectenverwijderaar Gel" insectenverwijderaar 100 ml
Pre-order
SKU D1-DRW-1793EAN 4006539017935
$9.51
Inhoud: 100mlEenheid prijs ($95.10 / l)

Voordelen van Detailing1

📦 Snelle internationale verzending met FedEx, USPS of UPS
🚀 Levertijd 2-8 dagen
💬 Klantenservice door autopoetsexperts

Prijzen zijn exclusief belastingen en douanerechten. Invoerkosten betaal je bij levering.

EAN: 4006539017997  |  SKU: D1-DRW-1799

Hechtende insectengel voor ruit en front, loopt niet weg

De CW1:100 "Insectenverwijderaar Gel" van Dr. Wack weekt ingedroogde insectenresten los van voorruit, motorkap, grille, bumper en koplampen. Bijzonder is de gelconsistentie: die blijft op verticale vlakken staan in plaats van weg te lopen, en geeft de chemie daar pas echt inwerktijd. Bedoeld voor iedereen die 's zomers lange ritten maakt en de front vóór de wasbeurt wil ontlasten.

Spuitmond op spray, fles schudden, de gel royaal op de koude front zetten: ruit, kap, grille, bumper, koplampen, spiegels. Kort laten inwerken, in de test was 3 minuten de richtwaarde. Harde korsten met een natte spons nawerken, nooit droog wrijven. Grondig afspoelen, pas daarna wassen. In volle zon en op opgewarmd plaatwerk droogt het op in plaats van te werken. Op ongelakte alu-sierlijsten eerst een verborgen proefplek. Spuitmond op stop, vorstvrij bewaren.

Lees de volledige beschrijving

Vragen en hulp

Heb je nog vragen of heb je hulp nodig?

We zijn er zeker van dat onze Help-pagina je verder zal helpen. Daar vind je informatie om contact met ons op te nemen en de relevante antwoorden op veelgestelde vragen.

Heb je niet gevonden wat je zocht? Stuur ons een bericht in de chat.

Verzending en levering

Snelle internationale verzending naar de VS en Canada met FedEx, USPS of UPS, levertijd 2-8 dagen. Prijzen zijn exclusief belastingen en douanerechten. Invoerkosten betaal je bij levering.

Alle verzendmethoden, tarieven en gewichtsklassen vind je in ons verzendbeleid.

Ophalen in de winkel

Autoverzorgingswinkel in Nordhorn

Waarom wachten als het snel kan? Bestel je autoverzorgingsproducten online bij ons en kies voor het gemak van ophalen of onze razendsnelle levering, lokaal of in heel Europa. Wij zijn erop gericht je maximale flexibiliteit en comfort te bieden, zodat je auto altijd in topconditie blijft.

Je kunt je bestelling altijd van dinsdag tot en met vrijdag van 10:00 tot 17:00 uur ophalen op Bosinks Kamp 8 in 48531 Nordhorn bij Detailing1. Houd je afhaalbevestiging gereed. We kijken uit naar je bezoek.

Ontdek onze Detailing Store in Nordhorn

Ingebrande insecten krijg je met de CW1:100 "Insectenverwijderaar Gel" los zonder te schrobben

Wat is de CW1:100 "Insectenverwijderaar Gel"? Een gebruiksklare insectenverwijderaar in gelvorm voor voorruit, koplampen en de complete front van je auto. Hij blijft op verticale vlakken staan in plaats van weg te lopen. Niet bedoeld voor in de ruitensproeiervloeistof, niet voor volle zon of opgewarmde vlakken en niet voor kaal aluminium zonder eerst te testen.


CW1:100 "Insectenverwijderaar Gel" is een gebruiksklare insectenverwijderaar van Dr. Wack die ingedroogde insectenresten losweekt voordat je ze afspoelt. Een insectenrest is eiwit: bij de klap barst het lijfje open, het water erin verdampt, en wat overblijft is een eiwitlaag die zich bij het drogen vastbijt in het oppervlak. Precies die verbinding pakt de gel aan.

Denatureren heet wat er daarbij met het eiwit gebeurt: de eiwitten verliezen hun vouwing en haken in elkaar tot een harde, niet in water oplosbare laag. Hetzelfde gebeurt in een gebakken ei, alleen dan op je blanke lak. En net als bij het ei geldt: hoe heter het vlak en hoe langer het staat, hoe vaster het restje zit.

Anionische tensiden en fosfaten maken precies die verankering weer los. Ze laten de verhaakte eiwitten opzwellen en schuiven zich tussen restje en ondergrond tot de hechting het opgeeft. Dat merk je hieraan: wat eerst vastgeplakt zat, loopt bij het afspoelen met het water mee weg, zonder dat er een doek overheen hoeft. En schrobben is op een front vol harde resten precies de stap waarmee je swirls zet.

Het echte kunststukje is toch niet de chemie, maar de consistentie. Een vloeibare reiniger loopt op een schuin staande voorruit in seconden naar beneden en staat uiteindelijk in de ruitenwisserbak in plaats van op de vlek. De gel blijft liggen als een vochtig kompres: waar hij hoort, zolang de reactie nodig heeft. In de praktijk betekent dat dat er op glas en bumper überhaupt pas een inwerktijd mogelijk is.

  • Hechttijd op verticale vlakken. De AUTO ZEITUNG heeft alle negen kandidaten in haar insectenverwijderaar-test getest met overal 3 minuten inwerktijd. Drie minuten op een rechtopstaande voorruit gaat niet vanzelf, dat is een materiaaleigenschap. De gel heeft die, en precies daarom eindigde hij op plaats twee van negen.
  • Eén fles voor zeven onderdelen. Dr. Wack geeft in het productinformatieblad voorruit, motorkap, grille, bumper, koplampen, kunststof koplampglazen en buitenspiegels vrij en zet er gegarandeerd lakveilig bij. Tussen glas, blanke lak en generfd kunststof wissel je niet van product.
  • Drie formaten, drie situaties. Het kleine flesje van 100 ml is 15,6 cm hoog en past in elk dashboardkastje, de grote fles van 750 ml meet 25,0 cm en hoort op de plank. Daartussen zit 500 ml als standaardmaat voor een zomerseizoen met één auto.

Wat we in de praktijk zien: We zien vaak fronten die brandschoon zijn en bij de eerste regenbui toch smeren. De oorzaak zit niet op het glas, maar op het wisserrubber. Daar worden dezelfde resten bij elke wisbeweging aangedrukt en harden ze uit, en bij de eerste bui trekt het rubber ze dwars over de schone ruit. Veeg daarom beide wisserrubbers af met een doek met wat gel erop voordat je afspoelt. Twee wissers, twee halen, twintig seconden.


De inwerktijd staat niet op de fles. Drie minuten werkt.

Dr. Wack schrijft in het productinformatieblad alleen kort laten inwerken en noemt bewust geen aantal minuten. De AUTO ZEITUNG testte met 3 minuten en zette de gel op plaats twee. Dat is de betrouwbare richtwaarde.

Die open opgave heeft een zakelijke reden: hoe lang het duurt, hangt af van hoe lang het restje er al zit. Vers geplette insecten gaan er 's zomers na één nacht nog af met water en een natte spons. Na zo'n achtenveertig uur is de eiwitlaag zo ver uitgehard en met de blanke lak vergroeid dat het zonder chemie niet meer lukt. Stond de auto daarbij in de volle zon, dan halveert dat venster.

Tijd is bij insectenresten dus de eigenlijke werkzame stof, en wel twee keer: de tijd dat het restje al op de lak zit, en de tijd dat de reiniger erop blijft staan. De eerste kun je alleen korter maken door niet te wachten. De tweede koop je met de gelconsistentie.

De werkwijze zelf is kort. Spuitmond op spray draaien, fles schudden, de gel royaal en vlakdekkend op de koude front zetten in plaats van te nevelen. Zuinig spuiten is hier verkeerd begrepen zuinigheid, want de reactie heeft vloeistof nodig en een te dunne film droogt binnen minuten op.

Kort laten staan, dan grondig afspoelen met water en pas daarna wassen. Bij korsten die blijven zitten, zegt het productinformatieblad duidelijk wat je moet doen: een spons ter ondersteuning, nat, zonder druk en zonder draaiende beweging. Een tweede laag is altijd beter dan langer wachten, want een opdrogende gel lost niets meer op en kost je alleen een extra spoelbeurt.

Tot slot draai je de spuitmond terug op stop. Dat is de lekbeveiliging, en wie de fles in de kofferbak of het portiervak heeft liggen, snapt na de eerste keer waarom die stand bestaat.

CW1:100 Insectenverwijderaar Gel wordt op motorkap en koplamp gespoten

De test prijst de hechting en bekritiseert het verbruik

In de insectenverwijderaar-test van de AUTO ZEITUNG van augustus 2025 haalde de gel 77 van de 100 punten en het predicaat Sehr empfehlenswert (zeer aan te bevelen). Geprezen werden snelheid, grondigheid en de druppelvrije hechting, kritiek was er op de sterke eigen geur en het hoge verbruik.

Beide kritiekpunten zijn de keerzijde van dezelfde eigenschap. Wat op een verticaal vlak blijft liggen in plaats van weg te lopen, wordt nu eenmaal ook niet dun verdeeld, maar dik aangebracht. Wil je een complete front met ruit, kap en bumper nat krijgen, dan is de fles van 500 ml sneller leeg dan je denkt. Bij twee à drie fronten per zomer valt dat niet op, bij wekelijks lange ritten wel. Dan is 750 ml de verstandige maat.

Twee grenzen komen uit het productinformatieblad en zijn geen formaliteit. Niet in de volle zon en niet op opgewarmde oppervlakken gebruiken: na tweehonderd kilometer snelweg is een donkere motorkap een stuk warmer dan de buitenlucht, en op zo'n vlak droogt de gel op voordat hij de eiwitten kan laten opzwellen.

De tweede grens gaat over kaal, onbeschermd aluminium, bijvoorbeeld op ongelakte sierlijsten of gepolijste delen. Daar hoort eerst een test op een onopvallende plek bij. Op gelakte, glazen en generfde kunststof vlakken geldt de vrijgave van de fabrikant daarentegen zonder beperking.

En de inhoudelijke grens: de gel is gemaakt voor eiwit. Boomhars en teer zijn geen eiwit, daar helpt hij niet tegen. Zit er na de snelweg alleen een front vol insecten, dan is deze gel het juiste gereedschap. Komen er hars van het dak, teer op de dorpels en een vermoeide waxlaag bij, pak dan liever de intensiefreiniger voor de voorwas, die het hele organische rijtje opruimt. Meer alternatieven vind je bij de insectenverwijderaars.

De wisser haalt de ruit. De gel de rest van de front.

De CW1:100 "Insectenverwijderaar Gel" is de enige reiniger uit zijn lijn die niet in de ruitensproeiervloeistof gaat. De vier ruitenreinigers werken van binnenuit via de sproeiers terwijl je rijdt. Deze gel werkt van buitenaf, stilstaand, direct op de vlek.

De taakverdeling is helder en beantwoordt de vraag wanneer je wat nodig hebt. Ben je onderweg en trekt de smeerfilm op het wisveld op, dan hoort er een concentraat voor de ruitensproeiervloeistof in het reservoir. Dat houdt het zicht vrij, weekt verse resten los en voorkomt de verblindende film bij tegenlicht.

Sta je daarentegen stil en zijn de resten hard, dan komt de gel. De wisser haalt een rechthoek op de ruit, niets ervoor en niets ernaast. Geen sproeiervloeistof ter wereld komt bij de grille, de koplampen of de spiegelvoet. Samen dekken ze de front af, los blijft telkens de helft liggen.

Het verschil zie je na de eerste lange nachtrit. Op het wisveld is de ruit streperig, maar doorzichtig, omdat daar om de paar minuten verse sproeiervloeistof komt. Direct erboven, boven het wisserspoor, zit de insectenlaag onaangeroerd, en dezelfde laag ligt op kap, grille en koplampglas. Precies die zones zijn het terrein van de gel.

De gel is daarmee bedoeld voor iedereen die 's zomers kilometers maakt en de front niet wekenlang wil laten staan: forenzen op provinciale wegen, vakantiegangers, camper- en aanhangergebruikers. Als voorreiniger voor de wasstraat is het het halve werk, want de borstels schuiven daar anders precies de harde resten over de lak waar ze zelf niets tegen kunnen. Rijd je je auto vooral in het winterhalfjaar en laat je hem 's zomers staan, dan heb je hem gewoon niet nodig.

Tot slot een detail dat meer over de fabrikant zegt dan welke productomschrijving ook: op het productinformatieblad van deze gel staat direct naast de gebruiksaanwijzing een terugbetalingsvoorwaarde. Fles nog minstens voor twee derde vol, voldoende gefrankeerd terug, aankoopbewijs erbij, adres Baar-Ebenhausen. Een fabrikant die zijn eigen retouradres op het datablad drukt, heeft vooraf uitgerekend hoe vaak die fles terugkomt.

Twijfel je over Dr. Wack "CW1:100" CW1:100 "Insectenverwijderaar Gel" insectenverwijderaar? Laat het je uitleggen:



Veelgestelde vragen over de CW1:100 "Insectenverwijderaar Gel"


Wat is de CW1:100 "Insectenverwijderaar Gel"?

De CW1:100 "Insectenverwijderaar Gel" is een gebruiksklare insectenverwijderaar van Dr. Wack voor voorruit, koplampen en de complete front van je auto. Hij weekt de eiwitlaag van ingedroogde insectenresten los in plaats van ze eraf te schuren. Door de gelconsistentie blijft de reiniger op verticale vlakken op zijn plek, waar een vloeistof meteen zou weglopen.

Hoe lang moet de insectenverwijderaar-gel inwerken?

Dr. Wack schrijft in het productinformatieblad alleen "kort laten inwerken" en noemt geen aantal minuten. De AUTO ZEITUNG heeft de gel in 2025 getest met overal drie minuten, dat is de betrouwbare richtwaarde. Langer wachten helpt niet, een tweede laag wel: opgedroogde gel lost niets meer op en moet toch afgespoeld worden.

Wat is het verschil met de CW1:100 ruitenreiniger voor de sproeiervloeistof?

De ruitenreiniger werkt van binnenuit: hij gaat in de sproeiervloeistof, loopt tijdens het rijden over het wisserrubber en houdt verse resten en de verblindende film van het wisveld. De gel werkt van buitenaf en stilstaand, maar dan op de hele front. Grille, koplampen en spiegels haalt geen enkele wisser.

Is de gel geschikt voor koplampen, kunststof en kaal aluminium?

Dr. Wack geeft voorruit, motorkap, grille, bumper, koplampen, kunststof koplampglazen en buitenspiegels vrij en noemt het product gegarandeerd lakveilig. Glas, blanke lak en generfd kunststof kunnen er dus zonder beperking tegen. Eén uitzondering staat in het productinformatieblad: bij kaal, onbeschermd aluminium, bijvoorbeeld op ongelakte sierlijsten, eerst op een onopvallende plek testen of het goed gaat.

Wat gebeurt er als de front bij het aanbrengen nog heet is?

Op een warme motorkap verdampt de gel voordat hij de eiwitlaag kan laten opzwellen. Je veegt daarna reinigerresten weg in plaats van insecten en schuift de harde korsten over de blanke lak. Dr. Wack sluit opgewarmde oppervlakken en volle zon daarom in het productinformatieblad uit. Auto in de schaduw, front laten afkoelen, dan opnieuw beginnen.

Hoe scoort de gel in de test en welke maat loont?

In de insectenverwijderaar-test van de AUTO ZEITUNG van augustus 2025 eindigde hij op plaats twee van negen, met 77 van de 100 punten en het predicaat "Sehr empfehlenswert" (zeer aan te bevelen). Kritiek was er op de eigen geur en het verbruik. Precies daarom loont bij vaak lange ritten de fles van 750 ml, terwijl het flesje van 100 ml met 15,6 centimeter in het dashboardkastje past.

Vraag het ons gerust. Daniel helpt je verder.


Zo gebruik je de CW1:100 "Insectenverwijderaar Gel"


Koude front, royaal aanbrengen, pas daarna de spons

Zet de auto in de schaduw en laat de front afkoelen. Na een langere rit heeft een donkere motorkap daar een paar minuten voor nodig. Op een heet vlak droogt de gel op in plaats van te werken, en Dr. Wack sluit volle zon en opgewarmde oppervlakken in het productinformatieblad uitdrukkelijk uit.

Spuitmond op spray draaien en de fles voor gebruik schudden. Spuit dan de probleemzones royaal en vlakdekkend in: voorruit, motorkap, grille, bumper, koplampen, kunststof koplampglazen en buitenspiegels. Zuinig nevelen heeft hier geen zin, want de reactie heeft vloeistof nodig. De gel blijft ook op de verticale ruit staan, je hoeft dus niet bij te werken.

Kort laten inwerken. De fabrikant noemt geen aantal minuten, in de insectenverwijderaar-test van de AUTO ZEITUNG was de inwerktijd overal 3 minuten. Blijven er harde korsten zitten, ga er dan met een natte spons overheen, zonder druk en zonder draaiende beweging. Nooit droog wrijven, dat is de snelste weg naar swirls in de blanke lak.

Daarna grondig afspoelen met water tot er niets meer smeert, en pas dan normaal wassen. Als voorreiniger voor de wasstraat werkt dezelfde volgorde. Nog één handeling voordat je afspoelt: beide wisserrubbers afvegen met een doek met wat gel erop, anders verdeelt de eerste regenbui de resten van het rubber terug op de schone ruit.

Let op: De gel werkt op eiwit, niet op hars of teer. Daarvoor is een intensiefreiniger voor de voorwas er. Op kaal, onbeschermd aluminium eerst op een onopvallende plek testen; op gelakte, glazen en generfde kunststof vlakken is het product volgens de fabrikant gegarandeerd lakveilig. Laten opdrogen is de enige echte gebruiksfout: in de zon of op een heet vlak dus liever eerst afspoelen en de auto in de schaduw zetten. Draai na gebruik de spuitmond op stop, dat is de lekbeveiliging voor onderweg. De fles vorstvrij bewaren.

Veiligheidsinformatie voor Dr. Wack "CW1:100" CW1:100 "Insectenverwijderaar Gel" insectenverwijderaar

Geschikt voor particulieren

Dit product met de aanduiding ‘Geschikt voor particulieren’ is volgens de Duitse wetgeving voor particulieren verpakt, gedeclareerd, aangemeld en gecertificeerd. Let op de gevarenaanduidingen en veiligheidsaanbevelingen.


Waarschuwing

Schadelijk

Schadelijk

Gevarenaanduidingen

Veroorzaakt ernstige oogirritatie.H319

Veiligheidsaanbevelingen

Bij het inwinnen van medisch advies de verpakking of het etiket meenemen.P101
Buiten bereik van kinderen houden.P102
BIJ CONTACT MET DE OGEN: voorzichtig afspoelen met water gedurende een aantal minuten; contactlenzen verwijderen, indien mogelijk; blijven spoelen.P305+P351+P338
Inhoud/verpakking afvoeren naar een erkende afvalverwerkingsinstallatie.P501


VOS-gehalte (VOC)

1,98 % — aandeel vluchtige organische stoffen.


Deze productinformatie is uitsluitend bedoeld als vrijblijvend advies. Er kan geen aansprakelijkheid van onze kant uit worden afgeleid. Controleer of het product geschikt is voor jouw toepassing. Test vóór gebruik op geschiktheid en verdraagzaamheid. We adviseren je graag.

Vragen over deze informatie?

Meer over Dr. Wack

Contact

Dr. O.K. Wack Chemie GmbH
Untere Au 9, 85107 Baar-Ebenhausen, Deutschland

+49845341995100
info@dr-wack.com

https://dr-wack.com/

Specificaties

Ausführung

  • Inhalt
    750 ml
  • Artikelnummer
    D1-DRW-1799
  • EAN
    4006539017997
  • Herstellernummer
    1799
  • Gewicht
    980 g

Eigenschaften

  • Verpackung
    Sprühflasche
  • Einsatzbereich am Fahrzeug
    Außen
  • Fahrzeugtyp
    Pkw

Produkt

Wettelijke garantie

Betaling & verzending

💳 Veilig betalen

  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • BLIK
  • EPS
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Twint
  • USDC
  • Visa

Kies uit veel betaalmethoden zoals PayPal, Klarna, Apple Pay, Mastercard of Visa en profiteer van achteraf betalen en gespreid betalen. Je betaalgegevens worden altijd veilig verwerkt. Vragen over betalen?


📦 Snelle verzending

  • FedEx
  • USPS
  • UPS

Je bestelling bereikt je binnen 2-8 dagen met FedEx, USPS of UPS. Prijzen zijn exclusief belastingen en douanerechten. Invoerkosten betaal je bij levering. Vragen over verzending?

Dr. Wack "CW1:100" auf Detailing1 kaufen