Dziś: Szczotka do skóry pracuje w pianie, nigdy na sucho. Zobacz szczotki

Z bloga: Jak dobrze odświeżyć przetartą skórzaną kierownicę. Czytaj poradnik

Znów jest: Koch-Chemie Autoshampoo "As" jest dostępny. Do produktu

Nowość: COLOURLOCK Leather Cleaning Brush z drewna. Do produktu

Bestseller: Koch-Chemie Green Star usuwa brud w środku i na zewnątrz. Do produktu

Promocja: Wiele produktów D-CON jest teraz przecenionych. Zobacz promocje

Wyprzedaż: INNOVACAR znika z oferty, wiele rzeczy przecenionych. Do marki

Porada: Jaki zestaw do twojej skóry? Zapytaj na WhatsApp. Napisz

Wysyłka: W Niemczech gratis od 89 euro z DHL. Info o wysyłce

Sobota: Zapowiadają suchą pogodę, zaplanuj dzień lakieru. Do pielęgnacji

Obsługa: Gdzie jest moje zamówienie? Paczka, faktura, zwrot. Centrum pomocy

Ochrona kupującego: Prawdziwe opinie w Trusted Shops. Czytaj opinie

Gąbki, aplikatory i pady czyszczące

(38 produktów)
Gąbki i aplikatory zbierają w Detailing1 narzędzia do nakładania w pielęgnacji auta: gąbki do mycia i pady do wnętrza do czyszczenia, aplikatory z mikrofibry i włókniny do wosku, coatingu, opon i wnętrza oraz gąbki clay do dekontaminacji lakieru przed polerką. To narzędzie decyduje, jak równo leży produkt i ile go zostaje w padzie. Prowadzone marki to Koch-Chemie, GYEON, SONAX, Meguiars i ZviZZer.

Widok
Wyświetl jako

  • Koch-Chemie

    Interior Scrubber Pad do czyszczenia wnętrza

    Dostępny (25 szt.)
    $13.62
    Zawartość: 1 szt.Cena jednostkowa ($13.62 / szt.)
    Wszystkie szczegóły
  • Koch-Chemie

    Gąbka do mycia w pielęgnacji auta

    Dostępny (7 szt.)
    $6.80
    Zawartość: 1 szt.Cena jednostkowa ($6.80 / szt.)
    Wszystkie szczegóły
  • Detailing1 Hero: Autoshampoo — Meguiar's Ultimate Wash & Wax Frühjahrswäsche (Desktop)

    Wash gently without swirls

    Shampoo, mitt and two buckets belong together.

    View car shampoos
  • Koch-Chemie

    Applicator Sponge Aplikator z Mikrofibry

    Dostępny (7 szt.)
    $17.70
    Zawartość: 2 szt.Cena jednostkowa ($8.85 / szt.)
    Wszystkie szczegóły
  • Koch-Chemie

    Gumka do Brudu Specjalna Gąbka

    Dostępny (1 szt.)
    $8.16
    Zawartość: 5 szt.Cena jednostkowa ($1.63 / szt.)
    Wszystkie szczegóły
  • Koch-Chemie

    Gąbka do polerowania ręcznego "Puck" aplikator

    Ergonomic applicator sponge for wax, leather & plastic care

    Dostępny (3 szt.)
    $9.53
    Zawartość: 1 szt.Cena jednostkowa ($9.53 / szt.)
    Wszystkie szczegóły
  • Koch-Chemie

    Application Pen Aplikator z Mikrofibry

    Dostępny (2 szt.)
    $6.80
    Zawartość: 2 szt.Cena jednostkowa ($3.40 / szt.)
    Wszystkie szczegóły
  • GYEON

    Q²M TireApplicator aplikator do opon do pielęgnacji opon

    Ograniczona ilość (4× Large (60x100 mm) / 2 pieces)
    Od $8.17
    Zawartość: 2 szt.Cena jednostkowa ($4.09 / szt.)
    Wszystkie szczegóły
  • PROFILINE

    SONAX

    PROFILINE CoatingApplicator padów aplikacyjnych (Evolon®)

    Premium applicator for precise coating application

    Ograniczona ilość (6 szt.)
    $21.11 $29.01
    Zawartość: 6 szt.Cena jednostkowa ($3.52 / szt.)
    Wszystkie szczegóły
  • Gąbki, aplikatory i pady czyszczące: właściwe narzędzie decyduje o zużyciu

    Co należy do tej kategorii? Narzędzia do nakładania w pielęgnacji auta. Gąbki do mycia i czyszczenia, pady aplikacyjne do wosku, coatingu i wnętrza, gąbki z glinką do dekontaminacji lakieru. To narzędzie decyduje, jak równo leży produkt i ile go w ogóle zużyjesz.


    Gąbki, aplikatory i pady czyszczące to przede wszystkim aplikatory, czyli pady z mikrofibry, pianki albo włókniny z mikrofibry, które w odmierzonej ilości przenoszą płynny lub pastowy środek pielęgnacyjny na powierzchnię. Gąbki z kolei zbierają brud i go usuwają, a gąbki z glinką wyciągają wbite cząstki z lakieru bezbarwnego. Wszystkie trzy typy stoją w tej kategorii obok siebie, bo dotyczą tego samego etapu pracy: kontaktu produktu z lakierem.

    • Narzędzie decyduje o zużyciu. Gąbka z otwartymi porami nasiąka woskiem i oddaje tylko jego część. Aplikator z włókniny z mikrofibry prawie nic nie wchłania i przepycha niemal wszystko na lakier. Przy małej butelce coatingu to różnica między jednym a dwoma autami.
    • Równomierność bierze się z powierzchni, nie z ręki. Pad z płaską stopą i twardym piankowym rdzeniem rozkłada docisk na całą powierzchnię styku. Dlatego nie ma high spotów, które powstają, gdy zmięta ściereczka na jednej krawędzi zostawia więcej produktu niż obok.
    • Osobny pad do każdego podłoża. Lakier, bok opony, kokpit i skóra wymagają różnej twardości i długości włókna. Jeśli ten sam aplikator jedzie po oponie i po masce, nosisz olej silikonowy dokładnie tam, gdzie później ma trzymać powłoka.

    Co widzimy na co dzień: Często dostajemy pytania o smugi i ciemne plamy po nałożeniu wosku. Przyczyną prawie zawsze jest nowy, suchy na pieprz pad, który całą pierwszą porcję połyka sam. Pady z mikrofibry i pianki do wosku, dressingu opon i wnętrza lekko zwilż wodą i wyciśnij prawie do sucha, zanim dasz produkt. Pad jest wtedy nasycony i oddaje, zamiast brać. Przy powłokach ceramicznych jest odwrotnie: tam aplikator zostaje suchy jak pieprz, bo woda za wcześnie uruchamia sieciowanie.


    Dlaczego narzędzie do nakładania decyduje o zużyciu materiału

    Przy tej samej butelce wosku dwa aplikatory potrafią się różnić zużyciem nawet o pięćdziesiąt procent, bo jeden pad magazynuje produkt, a drugi go oddaje.

    Różnica siedzi w strukturze komórek pianki. Pianka o otwartych komórkach ma połączone ze sobą pustki i działa jak gąbka w dosłownym sensie: wciąga płyn głęboko do środka. Pianka o zamkniętych komórkach ma zamknięte pęcherzyki, które nic nie wchłaniają. Dla ciebie to znaczy: produkt zostaje na powierzchni pada i stamtąd idzie na lakier, zamiast znikać w materiale.

    Przy mikrofibrze chłonność reguluje gramatura. GSM to gramy na metr kwadratowy i opisuje, ile masy włókna siedzi na powierzchni. Koch-Chemie Allround Microfiber Sponge 410GSM gąbka z mikrofibry leży tu w środkowym zakresie, czyli wyraźnie przyjmuje płyn, a mimo to jest na tyle stabilny, żeby przenosić docisk.

    Na drugim końcu jest włóknina z mikrofibry. SONAX PROFILINE CoatingApplicator padów aplikacyjnych (Evolon®) są zrobione z rozszczepionych włókien ciągłych, których powierzchnia jest ekstremalnie gęsta i gładka. W praktyce: z tych kilku mililitrów w butelce coatingu prawie nic nie ginie w materiale, a film leży równiej niż przy każdej złożonej ściereczce.

    Przelicz to na typowej powłoce ceramicznej. Zawartość małej butelki wystarcza rachunkowo na auto klasy średniej razem z felgami. Jeśli szósta część zostanie w padzie, na końcu brakuje ci dokładnie klapy bagażnika. Dlatego do coatingów prawie zawsze dołączony jest pasujący blok aplikatora i dlatego warto nie zastępować go ręcznikiem kuchennym.

    Z naszej praktyki: drugi najczęstszy błąd w zużyciu nie bierze się z pada, tylko z momentu. Od drugiego panelu ten sam pad nagle pracuje oszczędnie, bo jest nasycony. Wielu uznaje wtedy, że produkt jest niestabilny, i na kolejnym panelu dokłada, choć to tylko narzędzie się wyrobiło.

    Gąbka, pad aplikacyjny i gąbka z glinką w porównaniu

    Tę kategorię dzielą trzy typy, które robią niemal coś przeciwnego: gąbka zbiera brud, pad aplikacyjny oddaje produkt, gąbka z glinką wyciąga cząstki.

    Gąbki pracują z wodą i środkiem czyszczącym. Zbierają brud i trzymają go w sobie, dopóki są w użyciu. Właśnie to czyni je mocnymi we wnętrzu i ryzykownymi na świeżym lakierze. W kategorii Gąbki do mycia i czyszczenia znajdziesz wybór od gąbki do mycia po Koch-Chemie Gumka do Brudu Specjalna Gąbka z żywicy melaminowej, który działa jak bardzo drobny papier ścierny.

    Pady aplikacyjne pracują na sucho albo z produktem. Ich zadanie to dozowanie i równomierność, a nie czyszczenie. Koch-Chemie Applicator Sponge Aplikator z Mikrofibry to jednorazowy aplikator do coatingów ceramicznych i szklanych, a GYEON Q²M TireApplicator aplikator do opon do pielęgnacji opon jest wyprofilowany pod wypukły bok opony. Pełen przekrój znajdziesz w kategorii Aplikatory.

    Gąbki z glinką to osobny przypadek. Na bloku pianki siedzi warstwa kauczuku polimerowego, która ścina wbite cząstki z lakieru bezbarwnego, gdy tylko na powierzchni jest dość lubrykantu. Koch-Chemie Gąbka Clay Scrubber zastępuje klasyczną glinkę na dużych, płaskich panelach. Więcej w kategorii Narzędzia do glinkowania.

    Granica między gąbką a aplikatorem nie przebiega po materiale, tylko po zadaniu. Gąbka z mikrofibry potrafi jedno i drugie, jeśli trzymasz je osobno: jedna do szamponu, druga do wosku, i nigdy w tym samym praniu. Gdy w gąbce do mycia siedzą resztki pasty polerskiej albo wosku, przy następnym użyciu rozniesie je po całym nadwoziu.

    Opisane pudełka brzmią przesadnie, a to najprostszy sposób, żeby się tego trzymać. W Detailing1 sprawdziło się kodowanie kolorami, jeden kolor na zadanie, od wnętrza przez lakier po felgi i opony. Jak raz to poukładasz, po dwóch miesiącach przerwy nadal sięgniesz po właściwy pad.

    Po czym poznasz dobry pad aplikacyjny

    O jakości aplikatora decydują cztery cechy i żadna nie jest wypisana dużymi literami na opakowaniu: twardość rdzenia, budowa włókna, kształt krawędzi i możliwość prania.

    Rdzeń przenosi docisk. Bez piankowego rdzenia naciskasz opuszkami palców, a tam, gdzie są opuszki, leży więcej produktu niż obok. Blok z twardą piankową duszą rozkłada siłę na całą stopę. GYEON Q²M BlockApplicator EVO blok aplikatora do coatingu jest zbudowany dokładnie pod to.

    Strona z włóknem decyduje o poślizgu. Mikrofibra o krótkim runie kładzie cienki, równy film, dłuższy run więcej wchłania i oddaje nierówniej. GYEON Q²M MF Applicator EVO aplikator z mikrofibry według GYEON ma bardziej pluszowy materiał niż poprzednik i dobrze sprawdza się przy powłokach w sprayu i quick detailerach.

    Krawędzie to niedoceniany punkt. Zaokrąglone rogi przechodzą gładko przez przetłoczenia i krawędzie, ostre szwy się tam zaczepiają i przy coatingach ciągną widoczną linię. Jeśli pad ma obszycie dookoła, świadomie pracuj środkiem powierzchni, a nie brzegiem.

    Możliwość prania decyduje o koszcie jednego użycia. Aplikatory z mikrofibry wytrzymują wiele prań w czterdziestu stopniach, bez płynu zmiękczającego i bez suszarki. Płyn zmiękczający kładzie film na włóknie i niszczy właśnie te właściwości kapilarne, za które kupiłeś pad. Pady z włókniny to z kolei materiał eksploatacyjny: SONAX zaleca wyrzucić je, gdy tylko produkt zacznie w nich twardnieć.

    Szczegół do wnętrza: Koch-Chemie Application Pen Aplikator z Mikrofibry rozwiązuje problem, na którym poległby każdy płaski pad. Lamele nawiewów, szwy na boczkach foteli, szczelina między kokpitem a szybą. Tam zwykle nakładasz środek palcem przez ściereczkę, co daje więcej produktu na krawędzi szyby niż w szwie.

    Tak nakładasz wosk, coating i dressing równomiernie

    Przebieg jest taki sam dla wszystkich trzech grup produktów: przygotować pad, pracować panel po panelu, odczekać odparowanie, zebrać świeżą ściereczką.

    Przygotowanie przy wosku i dressingu to zwilżyć, wycisnąć prawie do sucha i dopiero dać produkt. Przy powłokach ceramicznych wszystko zostaje suche na pieprz, bo wilgoć z powietrza uruchamia sieciowanie. Zbyt mokry pad do coatingu poznasz po tym, że produkt od razu gęstnieje przy nakładaniu i ciągnie nitki.

    Panel po panelu znaczy dosłownie. Maska to dwa odcinki, nie jeden. Jeśli zwilżasz cały bok auta za jednym zamachem, na tylnym końcu pracujesz na już przeschniętym produkcie i walczysz tam ze smugami, których z przodu nie ma.

    Ruch idzie na krzyż. Najpierw poziome pasy z lekką zakładką, potem pionowe po tej samej powierzchni. Dwa kierunki wyrównują to, co jeden kierunek zostawia w paskach, a pod światło z boku od razu widzisz, gdzie brakuje pasa.

    Docisk zostaje niski. Pad ma sunąć, a nie pchać. Przy coatingach wystarczy ciężar dłoni, przy wosku na zmęczonym lakierze może być odrobinę więcej. Kto mocniej naciska, wyciska produkt z pada zamiast go rozprowadzić, a powierzchnia robi się w plamy.

    Czas odparowania jest na butelce i zależy od temperatury i wilgotności. Przy dwudziestu pięciu stopniach podana wartość to raczej górna granica, przy dziesięciu stopniach raczej dolna. Zbieraj pod światło z boku, obracaj ściereczkę po każdym panelu i odkładaj ją, gdy tylko robi się tłusta w dotyku.

    Przy pierwszym aucie czysta aplikacja coatingu zajmie ci około dwóch godzin. Przy trzecim to dziewięćdziesiąt minut, bo kolejność masz w głowie i między panelami już się nie zastanawiasz. To, że pierwsze podejście trwa dłużej, jest po prostu częścią gry.

    Gdzie gąbki i aplikatory dochodzą do granic

    Narzędzie, które magazynuje brud, na lakierze staje się ryzykiem, i to od tego zależy większość rys, które klienci pokazują nam po myciu ręcznym.

    Klasyczna gąbka do mycia to najbardziej znany przypadek. Zbiera piasek i trzyma go tuż przy powierzchni, bo jej pory są płytkie. Przy kolejnym pociągnięciu ziarno leży między gąbką a lakierem bezbarwnym. Dlatego Koch-Chemie Gąbka do mycia w pielęgnacji auta polecamy do felg, progów i nadkoli, a nie na maskę.

    Gąbki z glinką mają inną granicę. Na płaskich powierzchniach są szybkie, na krawędziach, przetłoczeniach i emblematach zbierają za mocno, bo cała stopa trafia na wąską linię. Tam klasyczna glinka zostaje delikatniejszym narzędziem, a obfity lubrykant jest obowiązkowy przy obu wariantach.

    Żywica melaminowa działa czysto mechanicznie. Koch-Chemie Gumka do Brudu Specjalna Gąbka zdejmuje ślady gumy i butów ze strukturalnego plastiku, ale równie niezawodnie matowi błyszczące powierzchnie. Na dekorach w fortepianowej czerni, ekranach i lakierowanych listwach nie ma więc czego szukać.

    Trzecia granica to kontaminacja. Dressing do opon z silikonem przechodzi z pada na każdą kolejną aplikację. Często widzimy przypadki, w których świeża powłoka zostawała w plamy, i prawie we wszystkich ten sam aplikator szedł wcześniej po boku opony. Jeden pad na grupę produktów kosztuje mniej niż drugie podejście do zabezpieczenia.

    No i żywotność. Aplikator ze sklejonym włóknem albo popękaną pianką nie sunie już równo. Podnieś go pod światło: jeśli powierzchnia błyszczy, zamiast być matowa, siedzi w niej utwardzony produkt. Pranie rzadko wtedy pomaga, a nowy pad kosztuje mniej niż runda polerowania.

    Które narzędzie do nakładania pasuje do twojego planu

    Wybór zależy od trzech pytań: jaki produkt nakładasz, na jakie podłoże i ile razy w roku to robisz.

    Do pasty i twardego wosku właściwą odpowiedzią jest aplikator z kategorii Aplikatory z gąbki, do powłoki w sprayu na lakier aplikator z mikrofibry z piankowym rdzeniem. Dr. Wack "A1" A1 "Applikations-Schwamm" Gąbka aplikacyjna (Mikrofibra) ogarnia codzienność, pasujące produkty znajdziesz w kategorii Zabezpieczenie woskowe.

    Do powłoki ceramicznej bierzesz albo blok z twardą duszą i ściereczką z mikrozamszu jako nakładką, albo pad z włókniny z własnym piankowym rdzeniem. GYEON Q²M BlockApplicator EVO blok aplikatora do coatingu to właśnie taki blok, blok i ściereczkę wymieniasz osobno. SONAX PROFILINE CoatingApplicator padów aplikacyjnych (Evolon®) mają włókninę i piankowy rdzeń od razu i obywają się bez bloku.

    We wnętrzu dzielisz według powierzchni. Koch-Chemie Interior Scrubber Pad do czyszczenia wnętrza przerabia tekstylia i strukturalny plastik, a SONAX PROFILINE Gąbka do Wnętrza „Duo" Gąbka Aplikacyjna ma stronę miękką i szorstką do czyszczenia i pielęgnacji za jednym podejściem. Pasujące środki znajdziesz w kategorii Produkty do pielęgnacji.

    Do opon na półce zostaje osobne narzędzie. GYEON Q²M TireApplicator aplikator do opon do pielęgnacji opon jest wypukły, ma wgłębienie na palce i trzyma dressing z dala od twoich rąk. Nigdy nie wędruje na lakier i właśnie dlatego opłaca się mieć osobny egzemplarz.

    Przed polerowaniem i zabezpieczeniem jest dekontaminacja. Koch-Chemie Gąbka Clay Scrubber zdejmuje z ciebie większość glinkowania na dachu, masce i drzwiach, a na wąskie strefy obok leży kawałek klasycznej glinki.

    Jeśli dopiero zaczynasz, wystarczą trzy rzeczy. Gąbka do mycia na dolne strefy, aplikator z mikrofibry do wosku, pad do wnętrza. Tym ogarniesz prawie wszystko, a po dwóch autach sam zauważysz, którego czwartego narzędzia naprawdę ci brakuje.

    Za duży wybór w Gąbki, aplikatory i pady czyszczące? Pomożemy Ci wybrać:

Gąbki, aplikatory i pady czyszczące