Dziś: świeżo umyta skóra potrzebuje ochrony. Zobacz pielęgnację skóry

Z bloga: co chroni powłoka do skóry, a czego nie. Czytaj poradnik

Znów jest: Koch-Chemie Autoshampoo "As" jest dostępny. Do produktu

Nowość: Koch-Chemie Exterior Brush w czterech kolorach. Zobacz pędzle

Bestseller: Koch-Chemie Green Star usuwa brud w środku i na zewnątrz. Do produktu

Promocja: Wiele produktów D-CON jest teraz przecenionych. Zobacz promocje

Wyprzedaż: INNOVACAR znika z oferty, wiele rzeczy przecenionych. Do marki

Porada: mleczko czy powłoka do skóry? Zapytaj na WhatsAppie. Otwórz czat

Wysyłka: W Niemczech gratis od 89 euro z DHL. Info o wysyłce

Sobota: Zapowiadają suchą pogodę, zaplanuj dzień lakieru. Do pielęgnacji

Obsługa: Gdzie jest moje zamówienie? Paczka, faktura, zwrot. Centrum pomocy

Ochrona kupującego: Prawdziwe opinie w Trusted Shops. Czytaj opinie

A1 "ALL in ONE" Intensywny preparat czyszczący (Zewnątrz) 500ml

$21.74 $25.81
Zawartość: 500mlCena jednostkowa ($43.48 / l)
bez VAT, plus koszt wysyłki, obliczany przy kasie
Pojemność
6 szt. dostępnych

— Pospiesz się, do wyczerpania zapasów, czas dostawy 2-8 dni

Schnellbestellung 2 Varianten
Dr. Wack "A1"A1 "ALL in ONE" Intensywny preparat czyszczący (Zewnątrz) 500 ml
Ograniczona ilość (6 szt.)
SKU D1-DRW-2625EAN 4006539026258
$21.74 $25.81
Zawartość: 500mlCena jednostkowa ($43.48 / l)
Dr. Wack "A1"A1 "ALL in ONE" Intensywny preparat czyszczący (Zewnątrz) 50 ml
Przedsprzedaż
SKU D1-DRW-2626EAN 4006539026265
$8.15
Zawartość: 50mlCena jednostkowa ($163.00 / l)

Zalety Detailing1

📦 Szybka wysyłka międzynarodowa przez FedEx, USPS lub UPS
🚀 Czas dostawy 2-8 dni
💬 Obsługa klienta przez ekspertów auto detailingu

Ceny nie zawierają podatków ani cła. Opłaty importowe płacisz przy dostawie.

EAN: 4006539026258  |  SKU: D1-DRW-2625

Preparat do wszystkich powierzchni zewnętrznych na owady i żywicę

A1 ALL in ONE Intensywny preparat czyszczący od Dr. Wack rozpuszcza zapieczone owady, ptasie odchody, żywicę, smołę i stare warstwy wosku na lakierze, plastiku, metalu, szkle, reflektorach i felgach. Wyróżnia go to, że działa bez rozpuszczalników i nie wprowadza nowych rys. Dla każdego, kto przed polerką lub zabezpieczeniem potrzebuje naprawdę czystej powierzchni.

Najpierw spłucz gruby brud dużą ilością wody, potem wstrząśnij butelką i daj produkt oszczędnie na mokrą rękawicę lub gąbkę, nigdy bezpośrednio na powierzchnię. Rozprowadź z lekkim naciskiem, w razie potrzeby dołóż, potem dokładnie spłucz. Jeśli miejsce zostaje, drugie przejście z maks. trzema minutami działania na małej powierzchni. Nie w pełnym słońcu, nie na gorącym lakierze, nie dopuść do zaschnięcia. Chroń przed mrozem, przechowuj poniżej 50 °C.

Read full description

Questions and help

Do you have any questions or need help?

We are sure that our help page will help you. There you will find information on how to contact us and the relevant answers to frequently asked questions.

Didn't find what you were looking for? Write us a message in the chat.

shipping

Szybka wysyłka międzynarodowa do USA i Kanady przez FedEx, USPS lub UPS, czas dostawy 2-8 dni. Ceny nie zawierają podatków ani cła. Opłaty importowe płacisz przy dostawie.

Wszystkie metody wysyłki, ceny i progi wagowe znajdziesz w naszej polityce wysyłki.

Store pickup

Car Care Store in Nordhorn

Why wait when you can get it fast? Order your car care products from us online and choose between convenient pickup or our lightning-fast delivery, whether locally or throughout Europe. We are dedicated to offering you maximum flexibility and convenience so your car always stays in top condition.

You can always pick up your order from Tuesday to Friday, 10:00 to 17:00, at Bosinks Kamp 8 in 48531 Nordhorn at Detailing1. Please have your pickup confirmation ready. We look forward to your visit.

Discover our Detailing Store in Nordhorn

A1 ALL in ONE Intensywny preparat czyszczący rozpuszcza to, co rękawica inaczej by rozcierała

Czym jest A1 ALL in ONE Intensywny preparat czyszczący? To wolny od rozpuszczalników preparat do wstępnego mycia od Dr. Wack do wszystkich powierzchni zewnętrznych, który rozpuszcza zapieczone owady, ptasie odchody, żywicę, smołę i stare warstwy wosku, zamiast je zdzierać. Nie do matowych lakierów, nie do matowych folii i nie zastępuje szamponu.


A1 ALL in ONE Intensywny preparat czyszczący to preparat do wstępnego mycia z linii A1 do wszystkich powierzchni zewnętrznych: lakieru, plastiku, metalu, szkła, reflektorów i felg każdego rodzaju. Dr. Wack stawia go przed myciem, a nie zamiast niego. Dajesz go oszczędnie na mokrą rękawicę albo gąbkę, rozprowadzasz z lekkim naciskiem, a potem spłukujesz dużą ilością wody. Nie rozcieńczasz go, ilość regulujesz gąbką.

Jeśli zaschniętą resztkę owada zepchniesz rękawicą, przesuwasz twardą chitynową skorupkę po lakierze bezbarwnym. Dokładnie w tym momencie powstają swirle: siateczka rys, którą widać dopiero wtedy, gdy słońce pada nisko na maskę. Ten produkt wchodzi przed tym krokiem. Anionowe surfaktanty wnikają pod miejsce, w którym brud klei się do lakieru, mniej więcej tak, jak woda rozmiękcza naklejkę. Plama nie zostaje zerwana, tylko puszcza jej przyczepność. Dla Ciebie to znaczy: resztka spływa przy płukaniu, a Twoja ręka niczego nie musi pchać.

Preparat powstaje i jest rozlewany w Dr. O.K. Wack Chemie w Baar-Ebenhausen. W karcie produktu producent wyjątkowo otwarcie opisuje, o co mu chodzi: te cztery rodzaje zabrudzeń dało się dotąd usunąć tylko kilkoma, częściowo agresywnymi środkami specjalistycznymi. Nie chodzi więc o rekord przy każdym typie plamy, tylko o jedną butelkę na cztery przypadki, które normalnie stoją obok siebie na półce.

  • Czterech specjalistów w jednej butelce. Owady, ptasie odchody, plamy żywicy i smoły oraz stare warstwy wosku i zabezpieczeń są na tej samej liście dopuszczeń co lakier, plastik, metal, szkło, reflektory i każdy typ felgi. Przechodząc z błotnika na reflektor, nie musisz czytać drugiej etykiety.
  • Trzy minuty to górna granica, a nie punkt startu. Zwykle pracujesz bez żadnego czasu działania: nakładasz, rozprowadzasz, spłukujesz. Dopiero gdy po pierwszym przejściu miejsce dalej stoi, Dr. Wack dopuszcza drugie przejście z maksymalnie 3 minutami działania, wyraźnie na małych powierzchniach.
  • Dwie pojemności na dwie sytuacje. 500 ml na zaplanowane mycie w domu, 50 ml na drogę. Cena za litr małej butelki jest mniej więcej trzy razy wyższa. Jeśli mimo to wozisz ją ze sobą, oszczędzasz dni, przez które ptasie odchody inaczej siedziałyby na lakierze.

Co widzimy na co dzień: Często widzimy, że ALL in ONE jest używany jak spray do czyszczenia: psikany na dużej powierzchni na suchy lakier i zostawiany na słońcu. Dr. Wack zaleca dokładnie odwrotnie. Produkt dajesz oszczędnie na mokrą gąbkę, a nie na powierzchnię, i nie może zaschnąć. 3 minuty z karty to górna granica dla drugiego przejścia na małej powierzchni, a nie wartość startowa. Jeśli coś jednak podeschło, pomoże tylko woda i ponowne podejście.


Po myciu wstępnym, przed szamponem, wchodzi ALL in ONE

Najpierw spłukujesz gruby brud dużą ilością wody, potem preparat idzie na mokrą rękawicę i dopiero wtedy robisz normalne mycie szamponem.

Ta kolejność stoi tak w karcie produktu, a mimo to regularnie jest odwracana. Pierwszy krok to woda, nie chemia. Luźny piach, resztki posypki i film drogowy muszą zejść z lakieru, zanim dotknie go jakikolwiek materiał. Jeśli dasz preparat na niespłukaną maskę, wcierasz w nią dokładnie te ziarna, z którymi produkt sobie nie poradzi.

Potem wstrząsasz butelką i dajesz oszczędnie produkt na mokrą gąbkę albo rękawicę. Dr. Wack poleca do tego własną rękawicę A1 z mikrofibry premium. Rozprowadzasz z lekkim naciskiem, a „lekki” to tu instrukcja, nie grzeczność: preparat ma puścić przyczepność, a Twoje ramię niczego nie ma ścinać. Jeśli coś mocno siedzi, dozujesz więcej, zamiast mocniej dociskać.

Jeśli po pierwszym przejściu plama żywicy dalej stoi, robisz drugie: znów nakładasz produkt, zostawiasz maksymalnie na 3 minuty, poprawiasz z lekkim naciskiem i spłukujesz. Dotyczy to punktów i pól wielkości dłoni, a nie całych drzwi. Na koniec płuczesz dużą ilością wody, aż przestaną spływać resztki produktu.

W praktyce opłaca się myśleć o aucie strefami. Owady siedzą na froncie, tyle lusterek i u ich podstawy, smoła na progach i za kołami, żywica przeważnie na dachu i masce. Te strefy dostają preparat intensywny, reszta dostaje szampon. Do felg bierzesz osobny materiał, bo pył z hamulców nie ma czego szukać w rękawicy, którą za chwilę jedziesz po lakierze.

To, że Dr. Wack prowadzi recepturę jako wolną od rozpuszczalników, ma w tym zastosowaniu techniczny powód. Środki, które atakują żywicę i smołę mocnymi rozpuszczalnikami, potrafią napęcznieć plastik i wysuszyć gumowe uszczelki. Tu robotę robią surfaktanty, dlatego ta sama rękawica może przejść po lakierze, poliwęglanowych reflektorach, listwie i kanale szyby. Na co dzień to znaczy: jeden środek, jedna runda, żadnej zmiany produktu na każdej granicy materiału.

Rękawica z A1 ALL in ONE Intensywnym preparatem czyszczącym na spienionym grillu

Matowy lakier i matowa folia nie znoszą preparatu intensywnego

Dr. Wack wyraźnie wyklucza matowe lakiery i matowe folie. Na wszystkich innych powierzchniach zewnętrznych produkt jest dopuszczony i poza brudem zabiera tam też istniejące zabezpieczenie.

Matowe powierzchnie zawdzięczają wygląd chropowatej strukturze, która rozprasza światło na wszystkie strony. Preparat, który zdejmuje warstwy wosku i zabezpieczeń, ingeruje właśnie w tę strukturę i może ją miejscami wygładzić. Wtedy błyszczy powierzchnia, która miała zostać matowa, a tego nie da się odpolerować z powrotem.

Druga granica jest wbudowana celowo i figuruje w karcie jako zaleta produktu: ALL in ONE usuwa warstwy wosku i zabezpieczeń. Przed polerką albo nowym zabezpieczeniem to dokładnie to, czego chcesz. Przy sobotnim myciu oznacza to, że lakier po wszystkim jest mniej chroniony niż wcześniej. Zaplanuj więc ochronę w tym samym przejściu, na przykład zabezpieczeniem w sprayu do wszystkich powierzchni zewnętrznych.

Żelaza preparat nie rozpuszcza. Jeśli lakier po myciu jest szorstki w dotyku, siedzą w nim cząstki lotnej rdzy, czyli drobny pył z hamulców i ścieranych szyn, który wbił się w lakier bezbarwny. Do tego potrzebujesz produktu, który chemicznie wiąże żelazo, w ofercie to Flugrost-Entferner Gel. ALL in ONE nie ma też ścierniwa: swirle i rysy zostają tam, gdzie są.

Stąd prosta zasada zakupu. Jeśli po trasie autostradą tylko front jest oblepiony owadami, wystarczy wyspecjalizowany środek do usuwania owadów, a Twoje zabezpieczenie zostaje na miejscu. Jeśli na jednym aucie spotykają się owady, żywica, smoła i zmęczona warstwa wosku, ALL in ONE oszczędza Ci trzy butelki i pół popołudnia.

Butelka A1 ALL in ONE Intensywnego preparatu czyszczącego na wiadrze przed spienionym autem

ALL in ONE to krok dekontaminacji, a nie środek na każdy weekend

Dwa razy w roku to właściwy rytm: raz na start sezonu i raz przed polerką i nowym zabezpieczeniem. Do cotygodniowego mycia preparat działa zbyt dokładnie.

Decon to w detailingowej scenie skrót od dekontaminacji, czyli wszystkiego, co musi zejść z powierzchni przed polerką i zabezpieczeniem. Ten krok ma dwie połowy: organiczną i metaliczną. A1 ALL in ONE Intensywny preparat czyszczący bierze na siebie połowę organiczną, zbiera owady, ptasie odchody, żywicę i smołę, a przy okazji zdejmuje starą warstwę ochronną. Połowa metaliczna zostaje zadaniem środka do usuwania lotnej rdzy.

Jeśli myjesz auto co tydzień i chcesz przy tym zachować zabezpieczenie, lepiej wyjdziesz na zwykłym szamponie. Do tego dochodzi zużycie: testerzy piszą, że butelka 500 ml w zależności od wielkości auta i dozowania starcza na więcej niż jedno mycie, ale nie jest pomyślana na cały sezon sobót. To zgadza się z tym, co produkt ma robić.

Dwie pojemności odpowiadają dokładnie tym rolom. Butelka 500 ml to wariant planowany i stoi na półce obok wiadra i rękawicy. Butelka 50 ml to wariant na nieplanowane sytuacje, ma 12,5 centymetra wysokości, więc mieści się w kieszeni drzwi. Szczegół, którego producent nigdzie nie łączy: butelka nie może widzieć temperatur powyżej 50 °C, a zamknięte auto w letnim słońcu przebija tę granicę bez problemu. W środku lata trzymaj ją więc w cieniu przy podłodze albo zabieraj wieczorem do domu.

Dwa terminy w roku wychodzą same. Wiosną auto stoi z warstwą owadów z pierwszych ciepłych tygodni i filmem drogowym z zimy, a to akurat moment, kiedy i tak się poleruje i zakłada nowe zabezpieczenie. Drugi termin przypada na późne lato, kiedy żywica z iglaków i lepki nalot spod lip siedzą na dachu i masce, a smoła w upale była na tyle miękka, żeby osiąść na progach.

Najmocniejszy powód, żeby w ogóle wozić małą butelkę, nie stoi na żadnej etykiecie: ptasie odchody to nie problem chemii, tylko czasu. Wżerają się, dopóki leżą, a im cieplejszy lakier, tym szybciej. Równie konsekwentna jest druga strona rachunku. Jeśli planujesz preparat intensywny, od razu planujesz też ochronę po nim. Oba kroki w jedno popołudnie dają czysty lakier ze świeżym zabezpieczeniem. Sam preparat daje tylko czysty lakier.

A1 ALL in ONE Intensywny preparat czyszczący obok rękawicy A1 z mikrofibry premium

Masz wątpliwości co do Dr. Wack "A1" A1 "ALL in ONE" Intensywny preparat czyszczący (Zewnątrz)? Poproś o wyjaśnienie:



Najczęstsze pytania o A1 ALL in ONE Intensywny preparat czyszczący


Czym jest A1 ALL in ONE Intensywny preparat czyszczący?

A1 ALL in ONE Intensywny preparat czyszczący to gotowy do użycia preparat do wstępnego mycia od Dr. Wack do wszystkich powierzchni zewnętrznych auta. Rozpuszcza zapieczone owady, ptasie odchody, plamy żywicy i smoły oraz stare warstwy wosku i zabezpieczeń, a dopuszczony jest do lakieru, plastiku, metalu, szkła, reflektorów i każdego typu felg. Formuła nie zawiera rozpuszczalników.

Jak prawidłowo stosować preparat intensywny?

Najpierw spłucz gruby brud dużą ilością wody, potem wstrząśnij butelką i daj produkt oszczędnie na mokrą gąbkę albo rękawicę, a nie bezpośrednio na powierzchnię. Rozprowadzaj z lekkim naciskiem, w razie potrzeby dołóż produktu i dokładnie spłucz. Jeśli miejsce dalej stoi, zrób drugie przejście z maksymalnie 3 minutami działania na małej powierzchni.

Czym różni się preparat intensywny od środka do usuwania owadów?

Środek do usuwania owadów rozpuszcza białkowe resztki owadów i zostawia zabezpieczenie na lakierze. Preparat intensywny radzi sobie dodatkowo z ptasimi odchodami, żywicą i smołą, ale przy okazji zdejmuje też warstwy wosku i zabezpieczeń. Na sam front po autostradzie wystarczy specjalista z kategorii Środki do usuwania owadów, a do przygotowania przed polerką lub zabezpieczeniem właściwym wyborem jest preparat intensywny.

Czy preparat intensywny nadaje się do folii, matowego lakieru i felg?

Do felg tak, Dr. Wack wyraźnie dopuszcza felgi każdego rodzaju, podobnie jak lakier, plastik, metal, szkło i reflektory. Do matowych lakierów i matowych folii produkt nie jest dopuszczony, bo preparat zdejmujący warstwy zabezpieczeń może miejscami wygładzić chropowatą matową strukturę. Przy foliach błyszczących: najpierw test w niewidocznym miejscu.

Co się dzieje, gdy preparat intensywny zaschnie?

Zaschniętych resztek nie da się zetrzeć, a właśnie przy docieraniu powstają swirle. Dr. Wack podaje jasną drogę: zbierz resztki czystą wodą i rękawicą albo gąbką i zacznij od nowa. Unikniesz tego, jeśli nie pracujesz w pełnym słońcu ani na gorącym lakierze i robisz małe strefy zamiast całego auta naraz.

Jak usunąć zaschniętą żywicę z lakieru?

Nie mechanicznie. Zaschniętą kroplę żywicy rozpuszczasz produktem na mokrej gąbce, w razie potrzeby robisz drugie przejście z maksymalnie 3 minutami działania na tej małej powierzchni. Popularny domowy sposób z WD-40 wprawdzie rozpuszcza żywicę, ale zostawia film olejowy, który potem musisz znów odtłuścić. Po spłukaniu to miejsce potrzebuje nowej ochrony.

Just ask us. Daniel will help you.


Stosowanie A1 ALL in ONE Intensywnego preparatu czyszczącego


Najpierw spłukać, potem rozprowadzić, na koniec znów spłukać

Postaw auto w cieniu i najpierw spłucz gruby brud dużą ilością wody. Ten krok nie jest opcjonalny: luźny piach i resztki posypki na lakierze inaczej zostaną wtarte przy rozprowadzaniu, a na to żaden preparat nie pomoże.

Dobrze wstrząśnij butelką i daj produkt oszczędnie na mokrą gąbkę albo rękawicę, a nie na powierzchnię. Dr. Wack poleca do tego własną rękawicę z mikrofibry premium. Rozprowadzaj z lekkim naciskiem i w razie potrzeby dołóż produktu, zamiast mocniej dociskać.

Pracuj strefami, a nie całym autem: najpierw front, tyły lusterek i progi, bo tam siedzą owady i smoła. Do felg bierz osobny materiał, żeby pył z hamulców nie trafił do rękawicy, którą za chwilę jedziesz po lakierze.

Jeśli po pierwszym przejściu miejsce dalej stoi, zrób drugie: nałóż produkt ponownie, zostaw maksymalnie na 3 minuty, popraw z lekkim naciskiem i spłucz. Potem płucz dużą ilością wody, aż przestaną spływać resztki produktu, i dokończ mycie szamponem jak zwykle.

Wskazówki: Nie stosuj w pełnym słońcu ani na gorącym lakierze i nigdy nie pozwól produktowi zaschnąć. Jeśli jednak zaschnie, zbierz resztki czystą wodą i rękawicą i zacznij od nowa. Na matowych lakierach i matowych foliach produkt nie jest dopuszczony. Ponieważ zdejmuje też warstwy wosku i zabezpieczeń, lakier jest potem bez ochrony i w tym samym przejściu potrzebuje nowego zabezpieczenia. Wbitej lotnej rdzy nie rozpuszcza, do tego służy produkt rozpuszczający żelazo. Butelkę przechowuj z dala od mrozu i nie wystawiaj na temperatury powyżej 50 °C, czyli w środku lata nie zostawiaj jej w zamkniętym aucie.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa: Dr. Wack "A1" A1 "ALL in ONE" Intensywny preparat czyszczący (Zewnątrz)

Dopuszczony dla klientów prywatnych

Ten produkt, oznaczony jako „Dopuszczony dla klientów prywatnych”, jest zgodnie z prawem niemieckim zapakowany, zadeklarowany, zgłoszony i certyfikowany do sprzedaży klientom prywatnym. Przestrzegaj zwrotów wskazujących rodzaj zagrożenia i środki ostrożności.


Zawartość LZO (VOC)

4,21 % — udział lotnych związków organicznych.


Te informacje o produkcie mają charakter wyłącznie niewiążącej porady. Nie wynika z nich żadna odpowiedzialność z naszej strony. Sprawdź, czy produkt nadaje się do Twojego zastosowania. Przed użyciem sprawdź przydatność i zgodność. Chętnie Ci doradzimy.

Pytania dotyczące tych informacji?

More about Dr. Wack

Contact

Dr. O.K. Wack Chemie GmbH
Untere Au 9, 85107 Baar-Ebenhausen, Deutschland

+49845341995100
info@dr-wack.com

https://dr-wack.com/

Specyfikacja

Ausführung

  • Inhalt
    500 ml
  • Artikelnummer
    D1-DRW-2625
  • EAN
    4006539026258
  • Herstellernummer
    2625
  • Gewicht
    582 g

Eigenschaften

  • Verpackung
    Plastikflasche
  • Darreichungsform
    Flüssig
  • Einsatzbereich am Fahrzeug
    Außen
  • Fahrzeugtyp
    Pkw

Produkt

Prawny obowiązek zapewnienia zgodności towaru z umową

payment

💳 Secure payment

  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • BLIK
  • EPS
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Twint
  • USDC
  • Visa

Wybierz spośród wielu metod płatności, takich jak PayPal, Klarna, Apple Pay, Mastercard lub Visa, i skorzystaj z płatności odroczonej lub ratalnej. Twoje dane płatnicze są zawsze przetwarzane bezpiecznie. Pytania o płatność?


📦 Fast shipping

  • FedEx
  • USPS
  • UPS

Twoje zamówienie dotrze do Ciebie w 2-8 dni przez FedEx, USPS lub UPS. Ceny nie zawierają podatków ani cła. Opłaty importowe płacisz przy dostawie. Pytania o wysyłkę?

Dr. Wack "A1" auf Detailing1 kaufen