Dziś: świeżo umyta skóra potrzebuje ochrony. Zobacz pielęgnację skóry

Z bloga: co chroni powłoka do skóry, a czego nie. Czytaj poradnik

Znów jest: Koch-Chemie Autoshampoo "As" jest dostępny. Do produktu

Nowość: Koch-Chemie Exterior Brush w czterech kolorach. Zobacz pędzle

Bestseller: Koch-Chemie Green Star usuwa brud w środku i na zewnątrz. Do produktu

Promocja: Wiele produktów D-CON jest teraz przecenionych. Zobacz promocje

Wyprzedaż: INNOVACAR znika z oferty, wiele rzeczy przecenionych. Do marki

Porada: mleczko czy powłoka do skóry? Zapytaj na WhatsAppie. Otwórz czat

Wysyłka: W Niemczech gratis od 89 euro z DHL. Info o wysyłce

Sobota: Zapowiadają suchą pogodę, zaplanuj dzień lakieru. Do pielęgnacji

Obsługa: Gdzie jest moje zamówienie? Paczka, faktura, zwrot. Centrum pomocy

Ochrona kupującego: Prawdziwe opinie w Trusted Shops. Czytaj opinie

Cosmo-Clean "Cc" koncentrat bezpiecznego środka do mycia podłóg 11kg

$66.62
Zawartość: 11kgCena jednostkowa ($6.06 / kg)
bez VAT, plus koszt wysyłki, obliczany przy kasie
Pojemność
2 szt. dostępnych

— Zamów teraz, ograniczona dostępność, czas dostawy 2-8 dni

Schnellbestellung 3 Varianten
Koch-ChemieCosmo-Clean "Cc" koncentrat bezpiecznego środka do mycia podłóg 11kg
Dostępny (2 szt.)
SKU D1-KCX-193011
$66.62
Zawartość: 11kgCena jednostkowa ($6.06 / kg)
Koch-ChemieCosmo-Clean "Cc" koncentrat bezpiecznego środka do mycia podłóg 22kg
Przedsprzedaż
SKU D1-KCX-193022
$118.97 $129.17
Zawartość: 22kgCena jednostkowa ($5.41 / kg)
Koch-ChemieCosmo-Clean "Cc" koncentrat bezpiecznego środka do mycia podłóg 235 kg
Przedsprzedaż
SKU D1-KCX-193235
$1,218.33
Zawartość: 235kgCena jednostkowa ($5.18 / kg)
Ausverkauft

Zalety Detailing1

📦 Szybka wysyłka międzynarodowa przez FedEx, USPS lub UPS
🚀 Czas dostawy 2-8 dni
💬 Obsługa klienta przez ekspertów auto detailingu

Ceny nie zawierają podatków ani cła. Opłaty importowe płacisz przy dostawie.

Concentrated Floor Cleaner for Workshops & Industry

Koch-Chemie Cosmo-Clean "Cc" ist ein hochkonzentriertes, mild-alkalisches Sicherheitsbodenreiniger-Konzentrat für Werkstatt-, Industrie- und Gebäudeböden. NTA- und lösungsmittelfrei, schaumarm, schnelltrennend gemäß ÖNORM 5105. Verdünnungsrate 1:40 bis 1:300 je nach Verschmutzungsgrad. Rutschhemmend auf feuchten Flächen, schonend gegenüber Bodenversiegelungen und Epoxidbeschichtungen. Maschinell und manuell einsetzbar. Im 11-kg-Kanister für den gewerblichen Regeleinsatz.

Read full description

Questions and help

Do you have any questions or need help?

We are sure that our help page will help you. There you will find information on how to contact us and the relevant answers to frequently asked questions.

Didn't find what you were looking for? Write us a message in the chat.

shipping

Szybka wysyłka międzynarodowa do USA i Kanady przez FedEx, USPS lub UPS, czas dostawy 2-8 dni. Ceny nie zawierają podatków ani cła. Opłaty importowe płacisz przy dostawie.

Wszystkie metody wysyłki, ceny i progi wagowe znajdziesz w naszej polityce wysyłki.

Store pickup

Car Care Store in Nordhorn

Why wait when you can get it fast? Order your car care products from us online and choose between convenient pickup or our lightning-fast delivery, whether locally or throughout Europe. We are dedicated to offering you maximum flexibility and convenience so your car always stays in top condition.

You can always pick up your order from Tuesday to Friday, 10:00 to 17:00, at Bosinks Kamp 8 in 48531 Nordhorn at Detailing1. Please have your pickup confirmation ready. We look forward to your visit.

Discover our Detailing Store in Nordhorn

Mycie podłóg bez kompromisów — z koncentratem bezpiecznego środka do mycia podłóg Koch-Chemie Cosmo-Clean "Cc"

Koch-Chemie Cosmo-Clean "Cc" to mocno stężony, lekko alkaliczny koncentrat bezpiecznego środka do mycia podłóg warsztatowych, przemysłowych i budynkowych — niskopieniący, bez NTA i rozpuszczalników, z działaniem antypoślizgowym na jeszcze mokrych podłogach i łagodny dla istniejących powłok podłogowych. Rozcieńczanie od 1:40 do 1:300 w zależności od tego, jak brudna jest podłoga.
  • Mocno stężony, rozcieńczanie od 1:40 do 1:300 — wystarcza na strasznie długo: jeden kanister 11 kg starcza na wiele setek metrów kwadratowych podłogi.
  • Antypoślizgowy na mokrych podłogach — znacznie mniejsze ryzyko poślizgu na mokrym niż przy zwykłych środkach do podłóg.
  • Nie narusza powłok podłogowych — lekko alkaliczna formuła jest łagodna dla istniejących powłok epoksydowych i sealantów.

Co odróżnia Cosmo-Clean od zwykłych środków do podłóg

Podłogi warsztatowe i przemysłowe dostają nieźle w kość: oleje, smary, starty bieżnik opon, pył hamulcowy i przemysłowy brud tworzą uparte warstwy, przy których zwykłe środki się poddają. Koch-Chemie Cosmo-Clean "Cc" powstał dokładnie pod takie obciążenie klasy profesjonalnej. Lekko alkaliczna formuła skutecznie zbiera resztki tłuszczu, oleju i brudu bez agresywnych rozpuszczalników — bez NTA i bez związków halogenowych. Powód jest praktyczny: środki bez rozpuszczalników o wiele lepiej współgrają z separatorami cieczy lekkich, a w warsztatach i halach przemysłowych to często wymóg obowiązkowy. Dobrana kombinacja substancji myjących i fosforanów daje świetną siłę czyszczenia nawet przy mocnym rozcieńczeniu.

Stopnie rozcieńczenia i zastosowania w praktyce

Siła Cosmo-Clean tkwi w tym, jak mocno możesz go rozcieńczyć: na lekko zabrudzonych podłogach biurowych i administracyjnych mieszasz koncentrat od 1:60 do 1:300 — oszczędne dozowanie sprawia, że kanister 11 kg starcza jeszcze dłużej. Do mocno zabrudzonych podłóg warsztatowych i przemysłowych Koch-Chemie zaleca rozcieńczenie od 1:40 do 1:120 do mycia maszynowego lub ręcznego. Dzięki temu dopasowujesz dawkę do tego, jak brudna jest podłoga, bez zmiany produktu. Użycie jest banalnie proste: dajesz koncentrat na powierzchnię, zostawiasz na chwilę w zależności od brudu i spłukujesz szorowarką, parownicą lub myjką ciśnieniową.

Aspekty bezpieczeństwa — co znaczy "bezpieczny środek"

Określenie "bezpieczny środek do mycia podłóg" to nie chwyt marketingowy, tylko klasyfikacja techniczna: produkt jest szybko rozdzielający się wg ÖNORM 5105, a więc nadaje się do instalacji ściekowych z separatorami cieczy lekkich. W warsztacie samochodowym albo hali przemysłowej to często wymóg prawny — środki nie mogą przeciążać separatora oleju koncentratami środków powierzchniowo czynnych. Cosmo-Clean to spełnia. Działanie antypoślizgowe to kolejny czynnik bezpieczeństwa: jeszcze mokre podłogi to poważne ryzyko wypadku, kiedy pracujesz z innymi środkami — Cosmo-Clean wyraźnie obniża to ryzyko dzięki swojej specjalnej formule.

Co widzimy na co dzień: W firmach detailingowych Cosmo-Clean sprawdza się szczególnie do mycia podłogi po polerowaniu, kiedy pył z polerowania opadł na podłogę. Niskopieniąca formuła sprawia, że dobrze pasuje też do szorowarek — żadnej piany przelewającej się w maszynie. Przygotowanie w spryskiwaczu dozującym ułatwia równe rozłożenie na dużych powierzchniach.

Cosmo-Clean vs. Green Star — kiedy który produkt?

Obok Cosmo-Clean w ofercie Koch-Chemie jest też Green Star BMP jako uniwersalny środek czyszczący. Różnica tkwi w zastosowaniu: Cosmo-Clean jest zoptymalizowany specjalnie pod mycie podłóg — lekko alkaliczny, antypoślizgowy i łagodny dla powłok podłogowych. Green Star jest bardziej uniwersalny — do powierzchni pojazdów, silników, felg i podłóg, ale bez tej konkretnej właściwości antypoślizgowej. Jeśli myjesz wyłącznie podłogi i musisz spełnić wymogi bezpieczeństwa (ÖNORM, separatory cieczy lekkich), sięgasz po Cosmo-Clean.

Dla kogo Koch-Chemie Cosmo-Clean to dobry wybór?

Cosmo-Clean jest skierowany do warsztatów samochodowych, salonów, firm detailingowych i przedsiębiorstw przemysłowych, które regularnie myją duże powierzchnie podłóg i muszą patrzeć zarówno na siłę czyszczenia, jak i na prawne wymogi dotyczące ścieków. Opakowanie 11 kg jest pomyślane pod regularne użycie profesjonalne. Skoro możesz go tak mocno rozcieńczyć, na dłuższą metę Cosmo-Clean wychodzi taniej niż tańsze, ale słabiej stężone środki.


Często zadawane pytania o bezpieczny środek do mycia podłóg Cosmo-Clean "Cc"

Czym jest Koch-Chemie Cosmo-Clean i do czego służy?

Koch-Chemie Cosmo-Clean to mocno stężony, lekko alkaliczny bezpieczny środek do mycia podłóg warsztatowych, przemysłowych i budynkowych. Zbiera oleje, smary i uparty przemysłowy brud, jest bez NTA i rozpuszczalników oraz szybko rozdzielający się wg ÖNORM 5105 — nadaje się do instalacji z separatorami cieczy lekkich.

Jak dobrze rozcieńczyć Cosmo-Clean?

Podłogi warsztatowe i przemysłowe: rozcieńcz koncentrat od 1:40 do 1:120 i nałóż ręcznie lub maszynowo. Podłogi biurowe i administracyjne: rozcieńcz od 1:60 do 1:300. Przed pierwszym użyciem na nowej podłodze sprawdź kompatybilność na małym fragmencie.

Czy Cosmo-Clean narusza powłoki podłogowe albo powłoki epoksydowe?

Nie — lekko alkaliczna formuła jest łagodna dla większości powłok podłogowych i epoksydowych. Mimo to przy nieznanych podłogach warto zrobić test kompatybilności, bo skład powłok potrafi się mocno różnić.

Czy Cosmo-Clean nadaje się do separatorów cieczy lekkich?

Tak — Cosmo-Clean jest szybko rozdzielający się wg ÖNORM 5105, a więc nadaje się do instalacji profesjonalnych z separatorami cieczy lekkich. W warsztatach samochodowych i halach przemysłowych to częsty wymóg prawny wobec środków czyszczących.

Czy Cosmo-Clean opłaca się też w mniejszych warsztatach?

Tak. Dzięki wysokiemu stężeniu i rozcieńczeniu nawet do 1:300 kanister 11 kg starcza bardzo długo także w mniejszych firmach. Koszt na metr kwadratowy umytej podłogi jest znacznie niższy niż przy słabo stężonych środkach gotowych do użycia. Dla użytkownika prywatnego bez profesjonalnych wymogów ściekowych Cosmo-Clean jest jednak przesadą.

Masz wątpliwości co do Koch-Chemie Cosmo-Clean "Cc" koncentrat bezpiecznego środka do mycia podłóg? Poproś o wyjaśnienie:


Just ask us. Daniel will help you.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa: Koch-Chemie Cosmo-Clean "Cc" koncentrat bezpiecznego środka do mycia podłóg

Dopuszczony dla klientów prywatnych

Ten produkt, oznaczony jako „Dopuszczony dla klientów prywatnych”, jest zgodnie z prawem niemieckim zapakowany, zadeklarowany, zgłoszony i certyfikowany do sprzedaży klientom prywatnym. Przestrzegaj zwrotów wskazujących rodzaj zagrożenia i środki ostrożności.


Skład materiału

pirofosforan tetrapotasowy (CAS 7320-34-5, WE 230-785-7) — 5 – < 10 %, 2-propyloheptanol, etoksylowany (CAS 160875-66-1) — 5 – < 10 %, p-kumenosulfonian sodu (CAS 15763-76-5, WE 239-854-6) — 5 – < 10 % i Rozporządzenie (WE) nr 648/2004 w sprawie detergentów: 5 % lub więcej, ale mniej niż 15 % anionowych środków powierzchniowo czynnych, niejonowych środków powierzchniowo czynnych, fosforanów, kompozycje zapachowe, TERPINEOL


Uwaga

Szkodliwe

Szkodliwe

Zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia

Działa drażniąco na oczy.H319

Zwroty wskazujące środki ostrożności

W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza, należy pokazać pojemnik lub etykietę.P101
Chronić przed dziećmi.P102
Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy.P280
W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać.P305+P351+P338
W przypadku utrzymywania się działania drażniącego na oczy: Zasięgnąć porady/zgłosić się pod opiekę lekarza.P337+P313


Zawartość LZO (VOC)

< 0.2 % — udział lotnych związków organicznych.


Te informacje o produkcie mają charakter wyłącznie niewiążącej porady. Nie wynika z nich żadna odpowiedzialność z naszej strony. Sprawdź, czy produkt nadaje się do Twojego zastosowania. Przed użyciem sprawdź przydatność i zgodność. Chętnie Ci doradzimy.

Pytania dotyczące tych informacji?

More about Koch-Chemie

Koch-Chemie steht seit über 50 Jahren für professionelle Autopflege auf höchstem Niveau. Die Marke vereint deutsche Chemie-Kompetenz, präzise Forschung und praxisorientierte Anwendung. Alle Produkte werden im eigenen Labor entwickelt und in Deutschland produziert – mit Fokus auf Leistung und Materialverträglichkeit.

Das Besondere: Koch-Chemie denkt Fahrzeugpflege als System. Reinigung, Politur und Schutz greifen perfekt ineinander, sodass jedes Fahrzeug effizient, schonend und sichtbar besser gepflegt wird. Egal ob für professionelle Aufbereiter oder Enthusiasten – Koch-Chemie liefert messbare Ergebnisse: tiefen Glanz, glatte Oberflächen und nachhaltigen Werterhalt.

Mit klaren Standards, innovativer Technologie und echtem Qualitätsbewusstsein ist Koch-Chemie heute einer der führenden Hersteller der professionellen Fahrzeugaufbereitung – und bei Detailing1 bekommst du die gesamte Produktvielfalt dieser Marke.

Contact

Koch‑Chemie GmbH
Einsteinstr. 42, 59423 Unna, Deutschland

+492303986700
info@koch-chemie.com

koch-chemie.com

Specyfikacja

Ausführung

  • Inhalt
    11 kg
  • Artikelnummer
    D1-KCX-193011
  • Gewicht
    11 kg

Produkt

Prawny obowiązek zapewnienia zgodności towaru z umową

payment

💳 Secure payment

  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • BLIK
  • EPS
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Twint
  • USDC
  • Visa

Wybierz spośród wielu metod płatności, takich jak PayPal, Klarna, Apple Pay, Mastercard lub Visa, i skorzystaj z płatności odroczonej lub ratalnej. Twoje dane płatnicze są zawsze przetwarzane bezpiecznie. Pytania o płatność?


📦 Fast shipping

  • FedEx
  • USPS
  • UPS

Twoje zamówienie dotrze do Ciebie w 2-8 dni przez FedEx, USPS lub UPS. Ceny nie zawierają podatków ani cła. Opłaty importowe płacisz przy dostawie. Pytania o wysyłkę?

Koch Chemie Koch-Chemie auf Detailing1 kaufen