Dziś: świeżo umyta skóra potrzebuje ochrony. Zobacz pielęgnację skóry

Z bloga: co chroni powłoka do skóry, a czego nie. Czytaj poradnik

Znów jest: Koch-Chemie Autoshampoo "As" jest dostępny. Do produktu

Nowość: Koch-Chemie Exterior Brush w czterech kolorach. Zobacz pędzle

Bestseller: Koch-Chemie Green Star usuwa brud w środku i na zewnątrz. Do produktu

Promocja: Wiele produktów D-CON jest teraz przecenionych. Zobacz promocje

Wyprzedaż: INNOVACAR znika z oferty, wiele rzeczy przecenionych. Do marki

Porada: mleczko czy powłoka do skóry? Zapytaj na WhatsAppie. Otwórz czat

Wysyłka: W Niemczech gratis od 89 euro z DHL. Info o wysyłce

Sobota: Zapowiadają suchą pogodę, zaplanuj dzień lakieru. Do pielęgnacji

Obsługa: Gdzie jest moje zamówienie? Paczka, faktura, zwrot. Centrum pomocy

Ochrona kupującego: Prawdziwe opinie w Trusted Shops. Czytaj opinie

Płyn do felg P21S "HIGH END" 1000ml

P21S
$33.99
Zawartość: 1000mlCena jednostkowa ($33.99 / l)
bez VAT, plus koszt wysyłki, obliczany przy kasie
Pojemność
7 szt. dostępnych

— Gotowe do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 2-8 dni

Schnellbestellung 5 Varianten
Dr. Wack "P21S"Płyn do felg P21S "HIGH END" 1000 ml (Limited Edition 2025)
Dostępny (7 szt.)
SKU D1-DRW-1232EAN 4006539012329
$33.99
Zawartość: 1000mlCena jednostkowa ($33.99 / l)
Dr. Wack "P21S"Płyn do felg P21S "HIGH END" 750ml
Ograniczona ilość (6 szt.)
SKU D1-DRW-1230EAN 4006539012305
$33.99
Zawartość: 750mlCena jednostkowa ($45.32 / l)
Dr. Wack "P21S"Płyn do felg P21S "HIGH END" 100ml
Przedsprzedaż
SKU D1-DRW-1231EAN 4006539012312
$10.87
Zawartość: 100mlCena jednostkowa ($108.70 / l)
Dr. Wack "P21S"Płyn do felg P21S "HIGH END" 2 liters
Przedsprzedaż
SKU D1-DRW-1235EAN 4006539012350
$63.93
Zawartość: 2lCena jednostkowa ($31.97 / l)
Dr. Wack "P21S"Płyn do felg P21S "HIGH END" 5 liters
Przedsprzedaż
SKU D1-DRW-1236EAN 4006539012367
$156.43
Zawartość: 5lCena jednostkowa ($31.29 / l)

Zalety Detailing1

📦 Szybka wysyłka międzynarodowa przez FedEx, USPS lub UPS
🚀 Czas dostawy 2-8 dni
💬 Obsługa klienta przez ekspertów auto detailingu

Ceny nie zawierają podatków ani cła. Opłaty importowe płacisz przy dostawie.

EAN: 4006539012329  |  SKU: D1-DRW-1232

Maximum cleaning power for all rims

The Dr. Wack P21S "High End" Wheel Cleaner combines uncompromising cleaning power with maximum material protection – its gel formula, active indicator, and pH neutrality ensure visible shine and safe application on all wheel types.

Sprühe den Reiniger gleichmäßig aus etwa 20 cm Abstand auf trockene, abgekühlte Felgen. Lass ihn 3-5 Minuten einwirken, bis sich das Gel violett bis schwarz verfaerbt - das zeigt, dass der Bremsstaub gelöst ist. Danach mit starkem Wasserstrahl oder Hochdruckreiniger gründlich abspülen. Bei eingebranntem Schmutz hilft ein weicher Felgenpinsel. Nicht auf heißen Felgen oder in praller Sonne anwenden. pH-neutral und für RDKS-Sensoren geeignet.

Read full description

Questions and help

Do you have any questions or need help?

We are sure that our help page will help you. There you will find information on how to contact us and the relevant answers to frequently asked questions.

Didn't find what you were looking for? Write us a message in the chat.

shipping

Szybka wysyłka międzynarodowa do USA i Kanady przez FedEx, USPS lub UPS, czas dostawy 2-8 dni. Ceny nie zawierają podatków ani cła. Opłaty importowe płacisz przy dostawie.

Wszystkie metody wysyłki, ceny i progi wagowe znajdziesz w naszej polityce wysyłki.

Store pickup

Car Care Store in Nordhorn

Why wait when you can get it fast? Order your car care products from us online and choose between convenient pickup or our lightning-fast delivery, whether locally or throughout Europe. We are dedicated to offering you maximum flexibility and convenience so your car always stays in top condition.

You can always pick up your order from Tuesday to Friday, 10:00 to 17:00, at Bosinks Kamp 8 in 48531 Nordhorn at Detailing1. Please have your pickup confirmation ready. We look forward to your visit.

Discover our Detailing Store in Nordhorn

Dr. Wack P21S "HIGH END" płyn do felg – bezkompromisowo mocny & łagodny dla materiałów

Jak działa płyn do felg Dr. Wack P21S "High End"?
Sam ściąga nawet wypalony pył hamulcowy, resztki oleju i gumy dzięki żelowej formule i wskaźnikowi reakcji – szybko, łagodnie i nawet przy chłodzie.


Płyn Dr. Wack P21S "High End" do felg to płyn do felg z najwyższej półki dla każdego, kto chce pełnej siły czyszczenia bez ryzyka dla lakieru, metalu czy uszczelek. Felgi aluminiowe, chromowane czy lakierowane – gęsty żel trzyma się zamiast spływać, rozpuszcza nawet wypalony pył hamulcowy i już po kilku minutach daje widocznie czysty efekt. Idealny dla wymagających kierowców i pasjonatów, którym zależy na lśniących felgach i bezpiecznej robocie.

  • Maksymalna siła czyszczenia: Pewnie usuwa nawet ekstremalny pył hamulcowy, resztki oleju i gumy – bez szorowania ręką.

  • Łagodna technologia żelowa: Nie spływa, długo się trzyma i czyści głęboko, nie atakując wrażliwych powierzchni.

  • Bezpieczny dla felgi i czujnika: pH-neutralny i odpowiedni do czujników TPMS.


Żelowa formuła & wskaźnik reakcji – jak działa czyszczenie

Specjalna żelowa formuła płynu do felg P21S "High End" powstała po to, żeby maksymalnie trzymać się felgi. Zamiast spływać, żel leży równo na powierzchni – nawet na pionowych płaszczyznach. Dzięki temu aktywne składniki działają dłużej i mocniej. Podczas czasu działania (około 3–5 minut) przebijają się przez warstwy pyłu hamulcowego, cząstek metalu i resztek oleju. Charakterystyczny wskaźnik reakcji pokazuje postęp: gdy tylko płyn zmienia barwę na fioletową aż do czarnej, brud jest rozpuszczony i odpada przy spłukiwaniu. Ta zmiana koloru bierze się z kompleksowania żelaza – widoczny dowód, że chemia robi swoje.

Stosowanie & optymalny czas działania

Stosowanie płynu do felg Dr. Wack P21S "High End" jest banalnie proste i bezpieczne. Spryskaj płyn równomiernie na suche, wystudzone felgi – najlepiej z około 20 cm. Potem zostaw go na 3–5 minut, aż fioletowe zabarwienie będzie wyraźnie widać. Następnie spłucz dokładnie mocnym strumieniem wody lub myjką ciśnieniową. Przy mocno wypalonym brudzie zestaw miękkich pędzli do felg dorzuca dodatkowe działanie. Ważne: nie stosuj na gorących felgach ani w pełnym słońcu. Płyn nadaje się do wszystkich materiałów, łącznie z wrażliwymi czujnikami TPMS. Dzięki neutralnemu pH nie powstaje korozja na metalu, lakierze ani plastiku.

Efekty, kompatybilność materiałów & zastosowania

Płyn do felg P21S "High End" przekonuje bezkompromisowymi efektami – nawet tam, gdzie inne produkty się poddają. Pył hamulcowy i wypalone cząstki schodzą całkowicie, bez poprawek i bez przymusu szczotkowania. Felgi wracają do pierwotnego blasku, bez matowej powłoki czy smug. Wysoka kompatybilność z materiałami czyni go idealnym do każdego typu felg, także chromowanych czy polerowanych. Nawet przy chłodzie działanie pozostaje mocne, co robi z niego idealny płyn na cały rok. Dla pełnej pielęgnacji polecamy po czyszczeniu dać zabezpieczenie felg jak Dr. Wack P21S Felgen-Wachs – chroni długo przed nowym brudem i ułatwia kolejne czyszczenie.


Częste pytania o Dr. Wack P21S "High End" płyn do felg

Jak długo powinien działać płyn do felg P21S "High End"?
3–5 minut to ideał. W tym czasie wskaźnik reakcji widocznie rozpuszcza brud. Potem po prostu spłukujesz wodą.

Czy mogę użyć płynu też na lakierowanych lub chromowanych felgach?
Tak, płyn ma neutralne pH i jest łagodny – używasz go bezpiecznie na wszystkich popularnych wykończeniach felg.

Czy nadaje się też do felg zimowych?
Tak, mocna formuła działa skutecznie nawet przy niskich temperaturach i jednocześnie chroni materiał.

Po czym poznać, że płyn skończył reagować?
Kiedy żel zmienia barwę na fioletową aż do czarnej, brud jest rozpuszczony i czyszczenie skończone.


Ostatnia aktualizacja: 24.10.2025 — Autor: Daniel (Detailing1)

Masz wątpliwości co do Dr. Wack "P21S" Płyn do felg P21S "HIGH END"? Poproś o wyjaśnienie:



Häufige Fragen


Wie lange muss der P21S High End Felgenreiniger einwirken?

Plane 3-5 Minuten Einwirkzeit ein. Waehrend dieser Zeit löst die Gel-Formel den Bremsstaub, und der Wirkindikator macht den Fortschritt sichtbar. Sobald sich das Gel violett bis schwarz verfaerbt, kannst du es einfach mit Wasser abspülen.

Kann ich den Reiniger auf lackierten oder verchromten Felgen verwenden?

Ja. Der Reiniger ist pH-neutral und materialschonend, dadurch lässt er sich sicher auf allen gängigen Felgenoberflaechen anwenden - egal ob Alu, Chrom, poliert oder lackiert. Auch empfindliche RDKS-Sensoren vertragen die Formel ohne Korrosionsrisiko.

Funktioniert der Felgenreiniger auch bei kalten Temperaturen?

Ja, die Formel wirkt auch bei niedrigen Temperaturen zuverlässig. Das macht ihn zum Ganzjahresreiniger, der ebenso für Winterfelgen geeignet ist. Achte trotzdem darauf, die Felgen vor der Anwendung abkühlen zu lassen und nicht in praller Sonne zu arbeiten.

Woran erkenne ich, dass die Reinigung abgeschlossen ist?

Am Farbumschlag. Verfaerbt sich das Gel violett bis schwarz, hat der Reiniger den Bremsstaub gelöst und seine Reaktion abgeschlossen. Diese Farbumschlagreaktion basiert auf der Komplexierung von Eisenpartikeln und ist dein sichtbares Signal zum Abspülen.

Just ask us. Daniel will help you.


So reinigst du deine Felgen mit dem P21S High End

Sprühe den Felgenreiniger gleichmäßig aus rund 20 cm Abstand auf trockene, abgekühlte Felgen. Die Gel-Formel haftet auch auf senkrechten Flächen und läuft nicht ab, sodass die Wirkstoffe lange am Schmutz arbeiten.

Lass das Gel 3-5 Minuten einwirken. Der Wirkindikator zeigt dir den Fortschritt: Sobald sich der Reiniger violett bis schwarz verfaerbt, ist der Bremsstaub gelöst. Bei stark eingebranntem Schmutz unterstützt ein weicher Felgenpinsel die Wirkung.

Spüle anschließend mit starkem Wasserstrahl oder Hochdruckreiniger gründlich ab. Wende das Produkt nie auf heißen Felgen oder in praller Sonne an. Der Reiniger ist pH-neutral, für alle gängigen Felgenarten sowie RDKS-Sensoren geeignet. Für längeren Schutz danach eine Felgenversiegelung auftragen.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa: Dr. Wack "P21S" Płyn do felg P21S "HIGH END"

Dopuszczony dla klientów prywatnych

Ten produkt, oznaczony jako „Dopuszczony dla klientów prywatnych”, jest zgodnie z prawem niemieckim zapakowany, zadeklarowany, zgłoszony i certyfikowany do sprzedaży klientom prywatnym. Przestrzegaj zwrotów wskazujących rodzaj zagrożenia i środki ostrożności.


Uwaga

Szkodliwe

Szkodliwe

Zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia

Działa szkodliwie po połknięciu.H302
Może powodować reakcję alergiczną skóry.H317

Zwroty wskazujące środki ostrożności

W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza, należy pokazać pojemnik lub etykietę.P101
Chronić przed dziećmi.P102
Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy.P280
W PRZYPADKU POŁKNIĘCIA: W przypadku złego samopoczucia skontaktować się z OŚRODKIEM ZATRUĆ/lekarzem.P301+P312
W PRZYPADKU KONTAKTU ZE SKÓRĄ: umyć dużą ilością wody.P302+P352
Zawartość/pojemnik usuwać do zatwierdzonego zakładu utylizacji odpadów.P501


Zawartość LZO (VOC)

0,0178 % — udział lotnych związków organicznych.


Pliki do pobrania

Pobierz kartę charakterystyki


Te informacje o produkcie mają charakter wyłącznie niewiążącej porady. Nie wynika z nich żadna odpowiedzialność z naszej strony. Sprawdź, czy produkt nadaje się do Twojego zastosowania. Przed użyciem sprawdź przydatność i zgodność. Chętnie Ci doradzimy.

Pytania dotyczące tych informacji?

More about Dr. Wack

Contact

Dr. O.K. Wack Chemie GmbH
Untere Au 9, 85107 Baar-Ebenhausen, Deutschland

+49845341995100
info@dr-wack.com

https://dr-wack.com/

Specyfikacja

Ausführung

  • Inhalt
    1000 ml
  • Artikelnummer
    D1-DRW-1232
  • EAN
    4006539012329
  • Herstellernummer
    1232
  • Gewicht
    1,26 kg

Eigenschaften

  • Verpackung
    Sprühflasche
  • Darreichungsform
    Gel
  • Konzentration
    Gebrauchsfertig (RTU)
  • pH-Bereich
    pH-ausgewogen (nahezu neutral)
  • Einsatzbereich am Fahrzeug
    Räder
  • Fahrzeugtyp
    Pkw
  • Geeignet für Felgenoberfläche
    Lackiert, Klarlackiert, Chrom, Eloxiert, Poliertes Aluminium, Pulverbeschichtet
  • Löst auf der Felge
    Bremsstaub, Eisen-Fallout (ferrische Kontamination)

Produkt

Prawny obowiązek zapewnienia zgodności towaru z umową

payment

💳 Secure payment

  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • BLIK
  • EPS
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Twint
  • USDC
  • Visa

Wybierz spośród wielu metod płatności, takich jak PayPal, Klarna, Apple Pay, Mastercard lub Visa, i skorzystaj z płatności odroczonej lub ratalnej. Twoje dane płatnicze są zawsze przetwarzane bezpiecznie. Pytania o płatność?


📦 Fast shipping

  • FedEx
  • USPS
  • UPS

Twoje zamówienie dotrze do Ciebie w 2-8 dni przez FedEx, USPS lub UPS. Ceny nie zawierają podatków ani cła. Opłaty importowe płacisz przy dostawie. Pytania o wysyłkę?

Dr. Wack "P21S" auf Detailing1 kaufen