Dziś: litr Glas Star daje cztery litry płynu do szyb. Zobacz produkt

Z bloga: pięć powodów smug na przedniej szybie. Czytaj poradnik

Znów dostępny: Koch-Chemie Autoshampoo "As". Zobacz produkt

Nowość: Koch-Chemie Exterior Brush w czterech kolorach. Zobacz pędzle

Bestseller: Koch-Chemie Green Star czyści w środku i na zewnątrz. Zobacz produkt

Promocja: wiele produktów D-CON jest teraz przecenionych. Zobacz oferty

Wyprzedaż: INNOVACAR znika z oferty, resztki przecenione. Zobacz markę

Porada: smugi mimo płynu do szyb? Napisz na WhatsApp. Rozpocznij czat

Wysyłka: w Niemczech darmowa od 89 euro z DHL. Info o wysyłce

Sobota: sucha pogoda, czas na lakier i szyby. Pielęgnacja lakieru

Pomoc: gdzie jest moje zamówienie? Przesyłka, faktura, zwrot. Centrum pomocy

Ochrona kupującego: prawdziwe opinie w Trusted Shops. Czytaj opinie

Glass Cleaner "Gc" płyn do szyb 20l

$114.13 $122.91
Zawartość: 20lCena jednostkowa ($5.71 / l)
bez VAT, plus koszt wysyłki, obliczany przy kasie
Pojemność
1 szt. dostępnych

— Zamów teraz, ograniczona dostępność, czas dostawy 2-8 dni

Schnellbestellung 4 Varianten
Koch-ChemieGlass Cleaner "Gc" płyn do szyb 1000 ml / 1 liter
Dostępny (8 szt.)
SKU D1-KCX-302001EAN 4262380391147
$12.15
Zawartość: 1000mlCena jednostkowa ($12.15 / l)
Koch-ChemieGlass Cleaner "Gc" płyn do szyb 10 liters
Dostępny (1 szt.)
SKU D1-KCX-302010EAN 4260188685697
$63.48
Zawartość: 10lCena jednostkowa ($6.35 / l)
Koch-ChemieGlass Cleaner "Gc" płyn do szyb 20 liters
Dostępny (1 szt.)
SKU D1-KCX-302020EAN 4260188689299
$114.13 $122.91
Zawartość: 20lCena jednostkowa ($5.71 / l)
Koch-ChemieGlass Cleaner "Gc" płyn do szyb 200 liters
Przedsprzedaż
SKU D1-KCX-302200
$1,198.11
Zawartość: 200lCena jednostkowa ($5.99 / l)
Ausverkauft

Zalety Detailing1

📦 Szybka wysyłka międzynarodowa przez FedEx, USPS lub UPS
🚀 Czas dostawy 2-8 dni
💬 Obsługa klienta przez ekspertów auto detailingu

Ceny nie zawierają podatków ani cła. Opłaty importowe płacisz przy dostawie.

EAN: 4260188689299  |  SKU: D1-KCX-302020

Crystal clear, streak-free windows

Koch-Chemie Glass Cleaner "Gc" is an effective glass cleaner for all smooth surfaces, removing stubborn dirt such as oil, grease, and insects, and drying streak-free. Thanks to special gloss and smoothness additives, it improves the gliding action of the cleaning cloth, making cleaning easier. Additionally, the fresh scent provides a pleasant cleaning experience. Ideal for cleaning vehicles, buildings, and other surfaces.

Pur auf die kalte, schattige Scheibe sprühen, nicht in die pralle Sonne. Mit einem feuchten Mikrofasertuch lösen, mit einem zweiten trockenen Glastuch in geraden Bahnen streifenfrei nachpolieren. Innen sparsam aufs Tuch sprühen, nicht aufs Display. Ein Sprühstoß pro Scheibenhälfte reicht; bei eingetrockneten Insekten kurz einweichen und 2 bis 3 mal abziehen. Nicht ins Wischwasser füllen. Frostfrei lagern.

Read full description

Questions and help

Do you have any questions or need help?

We are sure that our help page will help you. There you will find information on how to contact us and the relevant answers to frequently asked questions.

Didn't find what you were looking for? Write us a message in the chat.

shipping

Szybka wysyłka międzynarodowa do USA i Kanady przez FedEx, USPS lub UPS, czas dostawy 2-8 dni. Ceny nie zawierają podatków ani cła. Opłaty importowe płacisz przy dostawie.

Wszystkie metody wysyłki, ceny i progi wagowe znajdziesz w naszej polityce wysyłki.

Store pickup

Car Care Store in Nordhorn

Why wait when you can get it fast? Order your car care products from us online and choose between convenient pickup or our lightning-fast delivery, whether locally or throughout Europe. We are dedicated to offering you maximum flexibility and convenience so your car always stays in top condition.

You can always pick up your order from Tuesday to Friday, 10:00 to 17:00, at Bosinks Kamp 8 in 48531 Nordhorn at Detailing1. Please have your pickup confirmation ready. We look forward to your visit.

Discover our Detailing Store in Nordhorn

Mycie szyb auta bez smug, w środku i na zewnątrz

Czym jest Koch-Chemie Glass Cleaner "Gc"? Gotowy do użycia, bezalkoholowy płyn do szyb samochodowych, który ściąga olej, tłuszcz, resztki owadów i nalot nikotynowy bez smug, w środku i na zewnątrz, także na przyciemnianych szybach. Nie jest płynem do spryskiwaczy do zbiorniczka ani powłoką przeciwmgielną.


Koch-Chemie Glass Cleaner "Gc" to gotowy do użycia płyn do szyb od Koch-Chemie do szyb auta i wszystkich gładkich powierzchni, który działa bez alkoholu i bez amoniaku. Kiedy szukasz płynu do szyb samochodowych, zależy ci przede wszystkim na jednym: żadnych smug. Właśnie do tego służy dodatek nabłyszczający i poślizgowy. Obniża tarcie mikrofibry o szybę, dzięki czemu ściereczka ślizga się zamiast szorować, a drobne smugi przy wycieraniu na sucho nie wychodzą.

  • Bez smug dzięki dodatkowi poślizgowemu. Dodatek zmniejsza to, jak mocno ściereczka chwyta, więc wycieranie na sucho nie zostawia mikrosmug. W praktyce wystarczy 1 psiknięcie na połowę szyby. Zweryfikowana klientka napisała nam, że ma "szyby auta bez smug" i "nie potrzebuje dużo środka".
  • 0 procent alkoholu, 0 procent amoniaku, bezpieczny na przyciemnianych szybach. Ponieważ formuła obywa się bez alkoholu i amoniaku, nie narusza folii przyciemniających ani pokrytych powłoką wyświetlaczy. Dzięki temu używasz 1 butelki na obie strony, w środku na oklejonej szybie bocznej i na zewnątrz na przedniej szybie.
  • Gotowy do użycia, bez przygotowywania. Atomizer 1-litrowy jest od razu gotowy, bez rozcieńczania, bez dozowania. Dla często używających, detailerów i flot ten sam środek jest w opakowaniach 10, 20 i 200 litrów, co wyraźnie obniża cenę za litr.

Koch-Chemie Glass Cleaner Gc płyn do szyb 1 litr przed ciemnym sportowym autem

Ponad 5 zweryfikowanych opinii klientów na Trusted Shops potwierdza efekt bez smug w codziennym użyciu.


Co widzimy na co dzień: Smugi prawie nigdy nie biorą się ze środka, tylko z techniki. Często dostajemy wiadomości w stylu "płyn do szyb robi smugi". Najczęściej wycierano ciepłą szybę w słońcu, gdzie film przysycha, zanim ściereczka go zbierze. Pracuj na zimnej szybie w cieniu i według zasady dwóch ściereczek: jedną wilgotną rozpuszczasz brud, a suchą ściereczką do szyb dopolerowujesz w prostych ruchach. Więcej środka nie myje lepiej, raczej zostawia obwódki.


Psikać czysty, ściągać bez smug dwiema ściereczkami

Glass Cleaner "Gc" psikasz nierozcieńczony z 20 do 30 cm na zimną, zacienioną szybę i ściągasz suchą ściereczką z mikrofibry do szyb w prostych ruchach. Dzięki temu nie zostaje film wody, który mógłby przyschnąć.

Na zewnątrz środek ściąga resztki owadów, pyłki i tłusty film z drogi. Przy zaschniętym froncie owadów zostawiasz środek na jakieś 30 sekund, żeby zmiękł, i dopiero potem ściągasz, zamiast szorować mocniej. Tak oszczędzasz szybę i pióra wycieraczek.

W środku chodzi o tłusty film z wyziewów deski rozdzielczej i o nikotynę. Jeśli chcesz umyć szyby auta od środka, psikasz oszczędnie na ściereczkę zamiast prosto na szybę, żeby mgła nie trafiła na wyświetlacz ani na kratkę nawiewu. Właśnie przy ściereczce do szyb z mikrofibry to jakość ściereczki decyduje, czy rozpuszczony brud zostanie zebrany, czy tylko rozmazany.

Drugie, całkiem suche pociągnięcie po gotowej szybie wyciąga ostatnią mgiełkę. To właśnie ten krok większość pomija, i właśnie tam powstają smugi, które potem widać pod światło. Dobry dodatek poślizgowy robi tu różnicę między byle środkiem a prawdziwym płynem do szyb samochodowych.

Dlaczego zimna szyba? Dodatek ślizga się tylko dopóki film jest płynny. Na gorącej szybie woda paruje za szybko, środek przysycha, a ściereczka pcha brud przed sobą. W cieniu albo wczesnym rankiem masz to okno czasowe. Nowe ściereczki z mikrofibry pierzesz poza tym raz bez płynu zmiękczającego, zanim trafią na szybę, inaczej nanoszą apreturę, która sama ciągnie smugi.

Koch-Chemie Glass Cleaner Gc psikany na szybę auta i ściągany ściereczką z mikrofibry

Do czego Gc jest stworzony, a do czego nie

Gc czyści szybę, nie zabezpiecza jej i nie należy do zbiorniczka spryskiwaczy. Jako czysty środek do psikania i wycierania nie zastąpi ani płynu do spryskiwaczy z zimówką w zbiorniczku, ani hydrofobowej powłoki na szyby dla efektu perlenia.

Przy mocno zaschniętym nalocie 1 przejście nie zawsze wystarcza. Zweryfikowana opinia klienta ujęła to celnie: przy upartym brudzie trzeba 2 do 3 przejść, zamiast szorować z naciskiem. Chwila moczenia i ponowne ściągnięcie jest łagodniejsze i na koniec szybsze, bo nie robisz rys, które potem trzeba by wypolerować.

Ochrony przeciwmgielnej Gc świadomie nie bierze na siebie. Daje czystą, przejrzystą szybę, ale na parowanie od środka na dłuższą metę pomaga tylko środek przeciwmgielny. Czysta szyba paruje za to dużo równomierniej, więc przeszkadza znacznie mniej niż tłusty film.

Poza autem Gc czyści lustra, lusterka wewnętrzne i zewnętrzne, wizjery motocyklowe, szkła zegarów i gładkie powierzchnie w domu, jak płytki czy stal nierdzewną. Ostrożność jest tylko przy matowych, antyrefleksyjnych wyświetlaczach nawigacji i zegarów: tam zawsze psikasz na ściereczkę i pracujesz z małym naciskiem, żeby powłoka nie ucierpiała. Na czystym szkle i błyszczących plastikowych reflektorach działa za to bez ograniczeń.

W autach palaczy na wewnętrznej szybie osadza się lepki nalot nikotynowy, który rozprasza światło i sprawia, że wszystko wygląda pożółkło. Tu pracujesz w 2 warstwach: najpierw rozpuszczasz i z grubsza ściągasz, potem świeżą ściereczką dopolerowujesz na sucho. Po tym pierwszym dokładnym czyszczeniu wystarcza później zwykłe przejście, żeby utrzymać czystą widoczność.

Jeśli chcesz pracować gotowym produktem i zostać bezpieczny przy foliach i przyciemnieniach, Gc jest właściwym wyborem. Jeśli za to szukasz oszczędnego koncentratu do samodzielnego rozcieńczania z fabryczną aprobatą Daimler, pasującą alternatywą jest płyn do szyb w koncentracie.

Decyzja Glass Cleaner "Gc" Glas Star "Gla"
Forma gotowy do użycia, psikać i wycierać koncentrat, rozcieńczasz sam
Baza bez alkoholu, bez amoniaku na bazie alkoholu
Siła bezpieczny przy foliach i przyciemnieniach, od razu gotowy fabryczna aprobata Daimler, bardzo wydajny
Dla kogo czysta widoczność bez przygotowywania często używający, którzy chcą zbić cenę za litr

Szyba auta bez smug z wyraźnym odbiciem po czyszczeniu Koch-Chemie Glass Cleaner Gc

Dla czystej widoczności na co dzień, od dojeżdżającego do floty

Dobry płyn do szyb samochodowych musi działać w środku i na zewnątrz, i właśnie to robi z Gc środek na co dzień dla każdego, kto chce czystych szyb szybko i bez przygotowywania. Dojeżdżający sięga po butelkę 1-litrową, detailer po opakowanie 10 lub 20 litrów.

Płyny do szyb są najbardziej pożądane na wiosnę: sezon pyłków i owadów winduje popyt o jakieś 40 procent ponad spokojny poziom zimowy. Kto teraz ma butelkę w bagażniku, czyści przednią szybę w trasie, zamiast jechać z nalotem pyłkowym i smugami pod nisko stojące słońce.

Na co dzień różnicę widać w szczegółach: żadnych smug pod światło, żadnej mgiełki na wewnętrznej szybie, która nocą rozciąga reflektory nadjeżdżających aut w gwiazdy. Kto dużo jeździ przy niskim słońcu albo po ciemku, od razu czuje szybę bez smug.

Pod względem kosztów Gc jest prosty: 1 litr gotowy do użycia starcza na wiele tygodni codziennych dojazdów, zależnie od tego ile psikasz, a kto przelewa opakowanie 10-litrowe do butelki z atomizerem, płaci za litr dużo mniej. Przechowuj środek w miejscu bez mrozu, wtedy funkcja psikania zostaje niezawodna przez cały okres przydatności. Napoczęta butelka w aucie lepiej znosi letni upał, jeśli nie leży cały czas w pełnym słońcu.

Jak często czyścisz, zależy od tego jak jeździsz: kto dojeżdża codziennie, trzyma przednią szybę czystą w środku mniej więcej co 2 tygodnie, a na zewnątrz wedle potrzeby przy pyłkach czy owadach. Kto robi duże przebiegi i detailerzy z kilkoma autami dziennie najwięcej zyskują na dużym opakowaniu i butelce z atomizerem na stałe włożonej do wózka. Tak sięgnięcie po płyn do szyb samochodowych staje się rutyną zamiast wyjątkiem.

Ten jeden trik, którego prawie nikt nie robi, a który zapobiega większości smug: umyj najpierw stronę wewnętrzną, potem zewnętrzną, i ściągaj w środku poziomo, na zewnątrz pionowo. Jeśli po umyciu zostanie smuga, po kierunku od razu poznasz, czy jest w środku, czy na zewnątrz, i poprawiasz tylko tam. Tak oszczędzasz sobie trzeciego przejścia i zgadywania. Pasujący workflow i więcej produktów znajdziesz w kategorii płyny do szyb.

Koch-Chemie Glass Cleaner Gc opakowania 1 litr i 10 litrów obok siebie

Masz wątpliwości co do Koch-Chemie Glass Cleaner "Gc" płyn do szyb? Poproś o wyjaśnienie:



Häufig gestellte Fragen zum Koch-Chemie Glass Cleaner "Gc"


Was ist der Koch-Chemie Glass Cleaner "Gc"?

Der Glass Cleaner "Gc" ist ein gebrauchsfertiger, alkohol- und ammoniakfreier Glasreiniger fürs Auto und alle glatten Flächen. Ein Glanz- und Glätteadditiv senkt die Tuchreibung und sorgt für streifenfreie Sicht, innen wie außen. Er entfernt Öl, Fett, Insekten und Nikotinfilm.

Wie wende ich den Gc streifenfrei an?

Pur auf die kalte, schattige Scheibe sprühen, mit einem feuchten Tuch lösen und mit einem zweiten trockenen Glastuch in geraden Bahnen nachpolieren. Ein Sprühstoß pro Scheibenhälfte reicht. Streifen entstehen fast immer durch Wischen in der Sonne, nicht durch das Produkt.

Was ist der Unterschied zwischen Glass Cleaner Gc und Glas Star Gla?

Der Gc ist gebrauchsfertig und alkoholfrei, also sofort einsatzbereit und sicher für getönte Scheiben. Der Glasreiniger als Konzentrat "Gla" ist alkoholbasiert mit Daimler-Werkfreigabe und wird selbst verdünnt, was den Literpreis senkt.

Ist der Gc für getönte Scheiben und Displays geeignet?

Ja. Weil er ohne Alkohol und Ammoniak auskommt, greift er Tönungsfolien und Beschichtungen nicht an. Bei matt entspiegelten Navi- und Tacho-Displays sprühst du auf das Tuch statt aufs Glas und arbeitest mit wenig Druck.

Kann ich den Glasreiniger ins Wischwasser füllen?

Nein. Der Gc ist ein Sprüh-Wisch-Reiniger, kein Zusatz für die Scheibenwaschanlage. Er ersetzt weder Frostschutz-Wischwasser noch eine Scheibenversiegelung. Fürs Wischwasser nutzt du einen passenden Anlagenreiniger, fürs Abperlen eine Versiegelung.

Wie ergiebig ist der Gc und welche Größe passt?

1 Liter gebrauchsfertig reicht für viele Wochen Pendler-Alltag, da pro Scheibe nur ein Sprühstoß nötig ist. Vielfahrer und Aufbereiter greifen zum 10-, 20- oder 200-Liter-Gebinde und füllen in eine Sprühflasche um, das senkt den Literpreis deutlich.

Just ask us. Daniel will help you.


Anwendung des Koch-Chemie Glass Cleaner "Gc"


Kalte Scheibe, zwei Tücher, gerade Bahnen

Sprühe den Glass Cleaner "Gc" unverdünnt aus rund 20 bis 30 cm auf die kalte, schattige Scheibe. Auf heißem Glas in der Sonne trocknet der Film an, bevor das Tuch ihn abnimmt — das ist die häufigste Schlieren-Ursache.

Löse den Schmutz mit einem leicht feuchten Mikrofasertuch und ziehe mit einem zweiten, trockenen Glastuch in geraden Bahnen nach. Ein Sprühstoß pro Scheibenhälfte reicht; mehr Produkt hinterlässt eher Ränder.

Für die Innenscheibe sprühst du sparsam auf das Tuch statt aufs Glas, damit kein Nebel auf Display oder Lüftung gerät. Bei eingetrockneten Insekten außen rund 30 Sekunden einweichen lassen und in 2 bis 3 Durchgängen abziehen, statt zu schrubben.

Hinweise: Der Gc reinigt Glas, er versiegelt es nicht und gehört nicht in die Scheibenwaschanlage. Alkohol- und ammoniakfrei, daher sicher für getönte Scheiben und Folien; bei matt entspiegelten Displays auf das Tuch sprühen und mit wenig Druck arbeiten. Frostfrei lagern, angebrochen nicht dauerhaft in der prallen Sonne im Auto liegen lassen.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa: Koch-Chemie Glass Cleaner "Gc" płyn do szyb

Dopuszczony dla klientów prywatnych

Ten produkt, oznaczony jako „Dopuszczony dla klientów prywatnych”, jest zgodnie z prawem niemieckim zapakowany, zadeklarowany, zgłoszony i certyfikowany do sprzedaży klientom prywatnym. Przestrzegaj zwrotów wskazujących rodzaj zagrożenia i środki ostrożności.


Skład materiału

2-Butoksyetanol (CAS 111-76-2, WE 203-905-0) — 1 – < 2,5 % i Rozporządzenie (WE) nr 648/2004 w sprawie detergentów: kompozycje zapachowe, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL

Dodatkowe informacje o zagrożeniach (EUH)

Zawiera składniki epoksydowe. Może powodować wystąpienie reakcji alergicznej.EUH205
Karta charakterystyki dostępna na żądanie.EUH210

Zawartość LZO (VOC)

2.31 % — udział lotnych związków organicznych.


Pliki do pobrania

Pobierz kartę charakterystyki


Te informacje o produkcie mają charakter wyłącznie niewiążącej porady. Nie wynika z nich żadna odpowiedzialność z naszej strony. Sprawdź, czy produkt nadaje się do Twojego zastosowania. Przed użyciem sprawdź przydatność i zgodność. Chętnie Ci doradzimy.

Pytania dotyczące tych informacji?

More about Koch-Chemie

Koch-Chemie steht seit über 50 Jahren für professionelle Autopflege auf höchstem Niveau. Die Marke vereint deutsche Chemie-Kompetenz, präzise Forschung und praxisorientierte Anwendung. Alle Produkte werden im eigenen Labor entwickelt und in Deutschland produziert – mit Fokus auf Leistung und Materialverträglichkeit.

Das Besondere: Koch-Chemie denkt Fahrzeugpflege als System. Reinigung, Politur und Schutz greifen perfekt ineinander, sodass jedes Fahrzeug effizient, schonend und sichtbar besser gepflegt wird. Egal ob für professionelle Aufbereiter oder Enthusiasten – Koch-Chemie liefert messbare Ergebnisse: tiefen Glanz, glatte Oberflächen und nachhaltigen Werterhalt.

Mit klaren Standards, innovativer Technologie und echtem Qualitätsbewusstsein ist Koch-Chemie heute einer der führenden Hersteller der professionellen Fahrzeugaufbereitung – und bei Detailing1 bekommst du die gesamte Produktvielfalt dieser Marke.

Contact

Koch‑Chemie GmbH
Einsteinstr. 42, 59423 Unna, Deutschland

+492303986700
info@koch-chemie.com

koch-chemie.com

Specyfikacja

Ausführung

  • Inhalt
    20 liters
  • Artikelnummer
    D1-KCX-302020
  • EAN
    4260188689299
  • Herstellernummer
    302020
  • Gewicht
    21 kg

Produkt

Prawny obowiązek zapewnienia zgodności towaru z umową

payment

💳 Secure payment

  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • BLIK
  • EPS
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Satispay
  • Shop Pay
  • Twint
  • USDC
  • Visa

Wybierz spośród wielu metod płatności, takich jak PayPal, Klarna, Apple Pay, Mastercard lub Visa, i skorzystaj z płatności odroczonej lub ratalnej. Twoje dane płatnicze są zawsze przetwarzane bezpiecznie. Pytania o płatność?


📦 Fast shipping

  • FedEx
  • USPS
  • UPS

Twoje zamówienie dotrze do Ciebie w 2-8 dni przez FedEx, USPS lub UPS. Ceny nie zawierają podatków ani cła. Opłaty importowe płacisz przy dostawie. Pytania o wysyłkę?

Koch Chemie Koch-Chemie auf Detailing1 kaufen