Dziś: świeżo umyta skóra potrzebuje ochrony. Zobacz pielęgnację skóry

Z bloga: co chroni powłoka do skóry, a czego nie. Czytaj poradnik

Znów jest: Koch-Chemie Autoshampoo "As" jest dostępny. Do produktu

Nowość: Koch-Chemie Exterior Brush w czterech kolorach. Zobacz pędzle

Bestseller: Koch-Chemie Green Star usuwa brud w środku i na zewnątrz. Do produktu

Promocja: Wiele produktów D-CON jest teraz przecenionych. Zobacz promocje

Wyprzedaż: INNOVACAR znika z oferty, wiele rzeczy przecenionych. Do marki

Porada: mleczko czy powłoka do skóry? Zapytaj na WhatsAppie. Otwórz czat

Wysyłka: W Niemczech gratis od 89 euro z DHL. Info o wysyłce

Sobota: Zapowiadają suchą pogodę, zaplanuj dzień lakieru. Do pielęgnacji

Obsługa: Gdzie jest moje zamówienie? Paczka, faktura, zwrot. Centrum pomocy

Ochrona kupującego: Prawdziwe opinie w Trusted Shops. Czytaj opinie

CW1:100 "Żel do usuwania owadów" środek na owady 750ml

CW1:100
$21.73
Zawartość: 750mlCena jednostkowa ($28.97 / l)
bez VAT, plus koszt wysyłki, obliczany przy kasie
Pojemność
5 szt. dostępnych

— Pospiesz się, do wyczerpania zapasów, czas dostawy 2-8 dni

Schnellbestellung 3 Varianten
Dr. Wack "CW1:100"CW1:100 "Żel do usuwania owadów" środek na owady 750ml
Ograniczona ilość (5 szt.)
SKU D1-DRW-1799EAN 4006539017997
$21.73
Zawartość: 750mlCena jednostkowa ($28.97 / l)
Dr. Wack "CW1:100"CW1:100 "Żel do usuwania owadów" środek na owady 500ml
Przedsprzedaż
SKU D1-DRW-1792EAN 4006539017928
$17.65
Zawartość: 500mlCena jednostkowa ($35.30 / l)
Dr. Wack "CW1:100"CW1:100 "Żel do usuwania owadów" środek na owady 100 ml
Przedsprzedaż
SKU D1-DRW-1793EAN 4006539017935
$9.50
Zawartość: 100mlCena jednostkowa ($95.00 / l)

Zalety Detailing1

📦 Szybka wysyłka międzynarodowa przez FedEx, USPS lub UPS
🚀 Czas dostawy 2-8 dni
💬 Obsługa klienta przez ekspertów auto detailingu

Ceny nie zawierają podatków ani cła. Opłaty importowe płacisz przy dostawie.

EAN: 4006539017997  |  SKU: D1-DRW-1799

Przylegający żel na owady do szyby i frontu, nie spływa

CW1:100 "Żel do usuwania owadów" od Dr. Wack rozpuszcza zaschnięte resztki owadów z przedniej szyby, maski, grilla, zderzaka i reflektorów. Wyróżnia go konsystencja żelu: zostaje na pionowych powierzchniach, zamiast spływać, i dopiero dzięki temu chemia ma tam czas zadziałać. Dla każdego, kto latem robi długie trasy i chce odciążyć front przed myciem.

Dysza na spray, wstrząśnij butelką, żel obficie na zimny front: szyba, maska, grill, zderzak, reflektory, lusterka. Zostaw na krótko, w teście wartością orientacyjną były 3 minuty. Twarde skorupy popraw mokrą gąbką, nigdy nie trzyj na sucho. Dokładnie spłucz, dopiero potem myj. W pełnym słońcu i na nagrzanej blasze zasycha, zamiast działać. Na niepolakierowanych listwach aluminiowych najpierw test w niewidocznym miejscu. Dysza na stop, chroń przed mrozem.

Read full description

Questions and help

Do you have any questions or need help?

We are sure that our help page will help you. There you will find information on how to contact us and the relevant answers to frequently asked questions.

Didn't find what you were looking for? Write us a message in the chat.

shipping

Szybka wysyłka międzynarodowa do USA i Kanady przez FedEx, USPS lub UPS, czas dostawy 2-8 dni. Ceny nie zawierają podatków ani cła. Opłaty importowe płacisz przy dostawie.

Wszystkie metody wysyłki, ceny i progi wagowe znajdziesz w naszej polityce wysyłki.

Store pickup

Car Care Store in Nordhorn

Why wait when you can get it fast? Order your car care products from us online and choose between convenient pickup or our lightning-fast delivery, whether locally or throughout Europe. We are dedicated to offering you maximum flexibility and convenience so your car always stays in top condition.

You can always pick up your order from Tuesday to Friday, 10:00 to 17:00, at Bosinks Kamp 8 in 48531 Nordhorn at Detailing1. Please have your pickup confirmation ready. We look forward to your visit.

Discover our Detailing Store in Nordhorn

Zapieczone owady CW1:100 "Żel do usuwania owadów" rozpuszcza bez szorowania

Czym jest CW1:100 "Żel do usuwania owadów"? To gotowy do użycia środek do usuwania owadów o konsystencji żelu do przedniej szyby, reflektorów i całego frontu auta osobowego. Zostaje na pionowych powierzchniach, zamiast spływać. Nie jest przeznaczony do zbiorniczka spryskiwaczy, do pracy w pełnym słońcu ani na nagrzanych powierzchniach i nie do gołego aluminium bez wcześniejszego testu.


CW1:100 "Żel do usuwania owadów" to gotowy do użycia środek do usuwania owadów od Dr. Wack, który rozpuszcza zaschnięte resztki owadów, zanim je spłuczesz. Resztka owada to białko: przy uderzeniu ciało pęka, woda w nim odparowuje, a zostaje warstwa proteinowa, która przy schnięciu zazębia się z powierzchnią. Właśnie to połączenie atakuje żel.

To, co dzieje się przy tym z białkiem, nazywa się denaturacją: proteiny tracą swoją strukturę i sczepiają się w twardą, nierozpuszczalną w wodzie warstwę. Dokładnie to samo dzieje się z jajkiem sadzonym, tylko że na Twoim lakierze bezbarwnym. I jak przy jajku: im gorętsza powierzchnia i im dłużej to stoi, tym mocniej resztka trzyma.

Anionowe surfaktanty i fosforany rozbijają właśnie to zazębienie. Pęcznieją sczepione proteiny i wciskają się między resztkę a podłoże, aż przyczepność puszcza. Poznasz to po tym, że to, co wcześniej siedziało jak przyklejone, przy spłukiwaniu spływa z wodą, bez przecierania ściereczką. A szorowanie frontu pełnego twardych resztek to właśnie ten krok, który robi swirle.

Prawdziwą sztuczką nie jest jednak chemia, tylko konsystencja. Płynny preparat na pochylonej przedniej szybie spływa w kilka sekund w dół i ląduje w podszybiu zamiast na plamie. Żel leży jak wilgotny kompres: tam, gdzie powinien, tak długo, jak potrzebuje reakcja. W praktyce oznacza to, że na szkle i zderzaku czas działania w ogóle ma szansę zaistnieć.

  • Czas przylegania na pionie. AUTO ZEITUNG sprawdziła wszystkich dziewięciu kandydatów w swoim teście środków na owady przy jednakowym czasie działania 3 minut. Trzy minuty na stojącej przedniej szybie to nie samograj, tylko właściwość materiału. Żel ją ma i właśnie za to zajął drugie miejsce na dziewięć.
  • Jedna butelka na siedem elementów. Dr. Wack w karcie produktu dopuszcza przednią szybę, maskę, grill, zderzak, reflektory, plastikowe klosze i lusterka zewnętrzne i dopisuje, że jest gwarantowanie bezpieczny dla lakieru. Między szkłem, lakierem bezbarwnym a ziarnistym plastikiem nie zmieniasz produktu.
  • Trzy pojemności, trzy sytuacje. Mała butelka 100 ml ma 15,6 cm wysokości i mieści się w każdym schowku, duża 750 ml ma 25,0 cm i stoi na półce. Pomiędzy jest 500 ml jako standard na letni sezon z jednym autem.

Co widzimy na co dzień: Często widzimy fronty, które są idealnie czyste, a przy pierwszym deszczu i tak smużą. Przyczyna nie siedzi na szybie, tylko na piórze wycieraczki. Tam te same resztki są dociskane przy każdym cyklu wycierania i twardnieją, a przy pierwszym deszczu pióro ciągnie je w poprzek świeżej szyby. Dlatego przetrzyj oba pióra ściereczką wilgotną od żelu, zanim spłuczesz. Dwie wycieraczki, dwa pociągnięcia, dwadzieścia sekund.


Czasu działania nie ma na butelce. Trzy minuty działają.

Dr. Wack w karcie produktu pisze tylko „pozostawić na krótko” i świadomie nie podaje liczby minut. AUTO ZEITUNG testowała z 3 minutami i postawiła żel na drugim miejscu. To wiarygodna wartość orientacyjna.

Otwarta wartość ma rzeczowy powód: ile to trwa, zależy od tego, jak długo resztka już leży. Świeżo rozbite owady latem po jednej nocy schodzą jeszcze wodą i mokrą gąbką. Po mniej więcej czterdziestu ośmiu godzinach warstwa proteinowa jest już na tyle utwardzona i zazębiona z lakierem bezbarwnym, że bez chemii się nie da. Jeśli auto stało przy tym w pełnym słońcu, to okno skraca się o połowę.

Przy resztkach owadów właściwym składnikiem aktywnym jest więc czas, i to podwójnie: raz czas, przez jaki resztka już leży na lakierze, i raz czas, przez jaki preparat na niej stoi. Pierwszy możesz skrócić tylko tym, że nie czekasz. Drugi kupuje Ci konsystencja żelu.

Sam przebieg jest krótki. Przekręć dyszę na spray, wstrząśnij butelką, nałóż żel obficie i na całej powierzchni na zimny front, zamiast go rozpylać mgiełką. Oszczędne psikanie to tu źle pojęta oszczędność, bo reakcja potrzebuje cieczy, a za cienki film zasycha w kilka minut.

Zostaw na chwilę, potem dokładnie spłucz wodą i dopiero wtedy myj. Przy skorupach, które zostają, karta produktu mówi jasno, co robić: gąbka do pomocy, mokra, bez nacisku i bez ruchów okrężnych. Druga warstwa jest zawsze lepsza niż dłuższe czekanie, bo zasychający żel już nic nie rozpuszcza i kosztuje tylko dodatkowe płukanie.

Na koniec przekręcasz dyszę z powrotem na stop. To zabezpieczenie przed wyciekiem, a kto wozi butelkę w bagażniku albo w kieszeni drzwi, po pierwszym razie wie, po co ta pozycja istnieje.

CW1:100 Żel do usuwania owadów psikany na maskę i reflektor

Test chwali przyczepność i krytykuje zużycie

W teście środków na owady AUTO ZEITUNG z sierpnia 2025 żel zdobył 77 na 100 punktów i pieczęć „Bardzo polecany”. Chwalono tempo, dokładność i przyczepność bez kapania, krytykowano mocny zapach własny i wysokie zużycie.

Oba zarzuty to druga strona tej samej cechy. To, co zostaje na pionie, zamiast spływać, nie jest też rozprowadzane cienko, tylko nakładane grubo. Jeśli chcesz porządnie zmoczyć cały front z szybą, maską i zderzakiem, butelka 500 ml skończy się szybciej, niż myślisz. Przy dwóch, trzech frontach na lato nie rzuca się to w oczy, przy cotygodniowych długich trasach już tak. Wtedy rozsądną pojemnością jest 750 ml.

Dwie granice pochodzą z karty produktu i nie są formalnością. Nie stosuj w pełnym słońcu ani na nagrzanych powierzchniach: po dwustu kilometrach autostrady ciemna maska jest wyraźnie cieplejsza od powietrza, a na takiej powierzchni żel zasycha, zanim zdąży napęcznieć proteiny.

Druga granica dotyczy gołego, niezabezpieczonego aluminium, np. na niepolakierowanych listwach albo polerowanych elementach. Tam najpierw zrób test w niewidocznym miejscu. Na powierzchniach lakierowanych, szklanych i z ziarnistego plastiku dopuszczenie producenta obowiązuje bez ograniczeń.

I granica rzeczowa: żel jest nastawiony na białko. Żywica i smoła to nie białko, na nie nie pomoże. Jeśli po autostradzie tylko front jest oblepiony owadami, ten żel to właściwe narzędzie. Jeśli dochodzi żywica z dachu, smoła na progach i zmęczona warstwa wosku, lepiej sięgnij po intensywny preparat do mycia wstępnego, który zbiera całą organiczną paletę. Kolejne alternatywy znajdziesz w kategorii środki do usuwania owadów.

Wycieraczka sięga szyby. Żel całej reszty frontu.

CW1:100 "Żel do usuwania owadów" to jedyny preparat w swojej linii, który nie idzie do zbiorniczka spryskiwaczy. Cztery płyny do szyb pracują od środka przez spryskiwacze, kiedy jedziesz. Ten żel pracuje od zewnątrz, na postoju, bezpośrednio na plamie.

Podział pracy jest czysty i odpowiada na pytanie, kiedy czego potrzebujesz. Jeśli jesteś w trasie, a na polu pracy wycieraczek robi się tłusty film, do zbiorniczka idzie koncentrat płynu do spryskiwaczy. Trzyma widoczność, rusza świeże resztki i zapobiega olśniewającemu filmowi pod słońce.

Jeśli za to stoisz, a resztki są twarde, wchodzi żel. Wycieraczka ogarnia prostokąt na szybie, nic przed nim i nic obok. Żaden płyn do spryskiwaczy na świecie nie dotrze do grilla, reflektorów ani podstawy lusterka. Razem pokrywają cały front, osobno za każdym razem zostaje połowa.

Różnicę widać po pierwszej długiej jeździe nocą. Na polu wycieraczek szyba jest smużasta, ale przejrzysta, bo co kilka minut trafia tam świeży płyn. Tuż nad nim, powyżej śladu wycieraczek, warstwa owadów stoi nietknięta, a ta sama warstwa leży na masce, grillu i szkle reflektorów. Właśnie te strefy to rewir żelu.

Żel jest więc pomyślany dla każdego, kto latem robi kilometry i nie chce zostawiać frontu na tygodnie: dojeżdżających drogami krajowymi, jadących na urlop, kamperów i jazdy z przyczepą. Jako preparat wstępny przed myjnią automatyczną to połowa sukcesu, bo szczotki inaczej przeciągają po lakierze właśnie te twarde resztki, z którymi same nic nie zrobią. Jeśli za to jeździsz autem w półroczu zimowym, a latem stoi, po prostu go nie potrzebujesz.

Na koniec szczegół, który mówi o producencie więcej niż jakikolwiek opis produktu: w karcie produktu tego żelu tuż obok wskazówek stosowania stoi warunek zwrotu pieniędzy. Butelka pełna co najmniej w dwóch trzecich, odesłana z wystarczającym opłaceniem, z dowodem zakupu, adres Baar-Ebenhausen. Producent, który drukuje własny adres zwrotny w karcie danych, wcześniej policzył, jak często butelka wraca.

Masz wątpliwości co do Dr. Wack "CW1:100" CW1:100 "Żel do usuwania owadów" środek na owady? Poproś o wyjaśnienie:



Najczęstsze pytania o CW1:100 "Żel do usuwania owadów"


Czym jest CW1:100 "Żel do usuwania owadów"?

CW1:100 "Żel do usuwania owadów" to gotowy do użycia środek do usuwania owadów od Dr. Wack do przedniej szyby, reflektorów i całego frontu auta osobowego. Rozpuszcza warstwę białka z zaschniętych resztek owadów, zamiast je zdzierać. Konsystencja żelu trzyma preparat na pionowych powierzchniach w miejscu, z którego płyn od razu by spłynął.

Jak długo żel do usuwania owadów musi działać?

Dr. Wack pisze w karcie produktu tylko "pozostawić na krótko" i nie podaje liczby minut. AUTO ZEITUNG testowała żel w 2025 roku przy jednakowych trzech minutach, to wiarygodna wartość orientacyjna. Dłuższe czekanie nie pomaga, druga warstwa tak: zaschnięty żel już nic nie rozpuszcza i i tak trzeba go spłukać.

Czym różni się od płynu do spryskiwaczy CW1:100?

Płyn do spryskiwaczy pracuje od środka: trafia do zbiorniczka, w czasie jazdy przechodzi przez pióro wycieraczki i trzyma świeże resztki i olśniewający film z dala od pola wycieraczek. Żel pracuje od zewnątrz i na postoju, za to na całym froncie. Do grilla, reflektorów i lusterek żadna wycieraczka nie sięga.

Czy żel nadaje się do reflektorów, plastiku i gołego aluminium?

Dr. Wack dopuszcza przednią szybę, maskę, grill, zderzak, reflektory, plastikowe klosze i lusterka zewnętrzne i określa produkt jako gwarantowanie bezpieczny dla lakieru. Szkło, lakier bezbarwny i ziarnisty plastik znoszą go więc bez ograniczeń. Jeden wyjątek stoi w karcie produktu: przy gołym, niezabezpieczonym aluminium, np. na niepolakierowanych listwach, najpierw sprawdź zgodność w niewidocznym miejscu.

Co się dzieje, gdy front przy nakładaniu jest jeszcze gorący?

Na ciepłej masce żel odparowuje, zanim zdąży napęcznieć warstwę białka. Potem wycierasz resztki preparatu zamiast owadów i przeciągasz twarde skorupy po lakierze bezbarwnym. Dlatego Dr. Wack w karcie produktu wyklucza nagrzane powierzchnie i pełne słońce. Postaw auto w cieniu, daj frontowi ostygnąć i zacznij od nowa.

Jak żel wypada w teście i która pojemność się opłaca?

W teście środków na owady AUTO ZEITUNG z sierpnia 2025 zajął drugie miejsce na dziewięć, z 77 na 100 punktów i pieczęcią "Bardzo polecany". Krytykowano zapach i zużycie. Właśnie dlatego przy częstych długich trasach opłaca się butelka 750 ml, a butelka 100 ml z 15,6 centymetra mieści się w schowku.

Just ask us. Daniel will help you.


Stosowanie CW1:100 "Żel do usuwania owadów"


Zimny front, obfita warstwa, dopiero potem gąbka

Postaw auto w cieniu i daj frontowi ostygnąć. Po dłuższej jeździe ciemna maska potrzebuje na to kilku minut. Na gorącej powierzchni żel zasycha, zamiast pracować, a Dr. Wack w karcie produktu wyraźnie wyklucza pełne słońce i nagrzane powierzchnie.

Przekręć dyszę na spray i przed użyciem wstrząśnij butelką. Potem obficie i na całej powierzchni spryskaj problematyczne miejsca: przednią szybę, maskę, grill, zderzak, reflektory, plastikowe klosze i lusterka zewnętrzne. Oszczędna mgiełka nic tu nie da, bo reakcja potrzebuje cieczy. Żel trzyma się też na pionowej szybie, więc nie musisz dokładać.

Zostaw na krótko. Producent nie podaje liczby minut, w teście środków na owady AUTO ZEITUNG jednakowy czas działania wynosił 3 minuty. Jeśli zostają twarde skorupy, przejedź mokrą gąbką, bez nacisku i bez ruchów okrężnych. Nigdy nie trzyj na sucho, to prosta droga do swirli w lakierze bezbarwnym.

Potem dokładnie spłucz wodą, aż nic nie będzie smużyć, i dopiero wtedy myj normalnie. Jako preparat wstępny przed myjnią automatyczną działa ten sam schemat. Zanim spłuczesz, jeszcze jeden ruch: przeciągnij oba pióra wycieraczek ściereczką wilgotną od żelu, inaczej pierwszy deszcz rozniesie resztki z gumy z powrotem na czystą szybę.

Wskazówki: Żel pracuje na białku, nie na żywicy ani smole. Do tego służy intensywny preparat do mycia wstępnego. Na gołym, niezabezpieczonym aluminium najpierw sprawdź zgodność w niewidocznym miejscu, na powierzchniach lakierowanych, szklanych i z ziarnistego plastiku produkt jest według producenta gwarantowanie bezpieczny dla lakieru. Dopuszczenie do zaschnięcia to jedyny prawdziwy błąd: w słońcu albo na gorącej powierzchni lepiej od razu spłucz i przejedź w cień. Po użyciu przekręć dyszę na stop, to zabezpieczenie przed wyciekiem w transporcie. Butelkę przechowuj z dala od mrozu.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa: Dr. Wack "CW1:100" CW1:100 "Żel do usuwania owadów" środek na owady

Dopuszczony dla klientów prywatnych

Ten produkt, oznaczony jako „Dopuszczony dla klientów prywatnych”, jest zgodnie z prawem niemieckim zapakowany, zadeklarowany, zgłoszony i certyfikowany do sprzedaży klientom prywatnym. Przestrzegaj zwrotów wskazujących rodzaj zagrożenia i środki ostrożności.


Uwaga

Szkodliwe

Szkodliwe

Zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia

Działa drażniąco na oczy.H319

Zwroty wskazujące środki ostrożności

W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza, należy pokazać pojemnik lub etykietę.P101
Chronić przed dziećmi.P102
W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać.P305+P351+P338
Zawartość/pojemnik usuwać do zatwierdzonego zakładu utylizacji odpadów.P501


Zawartość LZO (VOC)

1,98 % — udział lotnych związków organicznych.


Te informacje o produkcie mają charakter wyłącznie niewiążącej porady. Nie wynika z nich żadna odpowiedzialność z naszej strony. Sprawdź, czy produkt nadaje się do Twojego zastosowania. Przed użyciem sprawdź przydatność i zgodność. Chętnie Ci doradzimy.

Pytania dotyczące tych informacji?

More about Dr. Wack

Contact

Dr. O.K. Wack Chemie GmbH
Untere Au 9, 85107 Baar-Ebenhausen, Deutschland

+49845341995100
info@dr-wack.com

https://dr-wack.com/

Specyfikacja

Ausführung

  • Inhalt
    750 ml
  • Artikelnummer
    D1-DRW-1799
  • EAN
    4006539017997
  • Herstellernummer
    1799
  • Gewicht
    980 g

Eigenschaften

  • Verpackung
    Sprühflasche
  • Einsatzbereich am Fahrzeug
    Außen
  • Fahrzeugtyp
    Pkw

Produkt

Prawny obowiązek zapewnienia zgodności towaru z umową

payment

💳 Secure payment

  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • BLIK
  • EPS
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Twint
  • USDC
  • Visa

Wybierz spośród wielu metod płatności, takich jak PayPal, Klarna, Apple Pay, Mastercard lub Visa, i skorzystaj z płatności odroczonej lub ratalnej. Twoje dane płatnicze są zawsze przetwarzane bezpiecznie. Pytania o płatność?


📦 Fast shipping

  • FedEx
  • USPS
  • UPS

Twoje zamówienie dotrze do Ciebie w 2-8 dni przez FedEx, USPS lub UPS. Ceny nie zawierają podatków ani cła. Opłaty importowe płacisz przy dostawie. Pytania o wysyłkę?

Dr. Wack "CW1:100" auf Detailing1 kaufen