Dziś: świeżo umyta skóra potrzebuje ochrony. Zobacz pielęgnację skóry

Z bloga: co chroni powłoka do skóry, a czego nie. Czytaj poradnik

Znów jest: Koch-Chemie Autoshampoo "As" jest dostępny. Do produktu

Nowość: Koch-Chemie Exterior Brush w czterech kolorach. Zobacz pędzle

Bestseller: Koch-Chemie Green Star usuwa brud w środku i na zewnątrz. Do produktu

Promocja: Wiele produktów D-CON jest teraz przecenionych. Zobacz promocje

Wyprzedaż: INNOVACAR znika z oferty, wiele rzeczy przecenionych. Do marki

Porada: mleczko czy powłoka do skóry? Zapytaj na WhatsAppie. Otwórz czat

Wysyłka: W Niemczech gratis od 89 euro z DHL. Info o wysyłce

Sobota: Zapowiadają suchą pogodę, zaplanuj dzień lakieru. Do pielęgnacji

Obsługa: Gdzie jest moje zamówienie? Paczka, faktura, zwrot. Centrum pomocy

Ochrona kupującego: Prawdziwe opinie w Trusted Shops. Czytaj opinie

Autoshampoo "As" szampon samochodowy 3000ml

$27.64 $28.50
Zawartość: 3000mlCena jednostkowa ($9.21 / l)
bez VAT, plus koszt wysyłki, obliczany przy kasie
Pojemność
8 szt. dostępnych

— Gotowe do natychmiastowej wysyłki, czas dostawy 2-8 dni

Schnellbestellung 6 Varianten
Koch-ChemieAutoshampoo "As" szampon samochodowy 1000 ml / 1 liter
Dostępny (24 szt.)
SKU D1-KCX-13001EAN 4260188687820
$9.51
Zawartość: 1000mlCena jednostkowa ($9.51 / l)
Koch-ChemieAutoshampoo "As" szampon samochodowy 2x 1000ml
Dostępny (12 szt.)
SKU D1-KCX-13001_2EAN 4260188687820
$18.62 $19.00
Zawartość: 2000mlCena jednostkowa ($9.31 / l)
Koch-ChemieAutoshampoo "As" szampon samochodowy 3x 1000ml
Dostępny (8 szt.)
SKU D1-KCX-13001_3EAN 4260188687820
$27.64 $28.50
Zawartość: 3000mlCena jednostkowa ($9.21 / l)
Koch-ChemieAutoshampoo "As" szampon samochodowy 21kg
Przedsprzedaż
SKU D1-KCX-13021EAN 4260188689923
$74.06 $80.17
Zawartość: 21kgCena jednostkowa ($3.53 / kg)
Koch-ChemieAutoshampoo "As" szampon samochodowy 210kg
Przedsprzedaż
SKU D1-KCX-13210EAN 4260188681590
$725.71
Zawartość: 210kgCena jednostkowa ($3.46 / kg)
Ausverkauft
Koch-ChemieAutoshampoo "As" szampon samochodowy 10 liters
Domówiony (3 szt.)
SKU D1-KCX-13010EAN 4260188681576
$40.77
Zawartość: 10lCena jednostkowa ($4.08 / l)

Zalety Detailing1

📦 Szybka wysyłka międzynarodowa przez FedEx, USPS lub UPS
🚀 Czas dostawy 2-8 dni
💬 Obsługa klienta przez ekspertów auto detailingu

Ceny nie zawierają podatków ani cła. Opłaty importowe płacisz przy dostawie.

EAN: 4260188687820  |  SKU: D1-KCX-13001_3

Cleans thoroughly and gently, preserves the shine of the paint surface

Discover theKoch-Chemie Car Shampoo "As"for thorough cleaning and a brilliant shine for your vehicle. Gentle and effective.

Read full description

Questions and help

Do you have any questions or need help?

We are sure that our help page will help you. There you will find information on how to contact us and the relevant answers to frequently asked questions.

Didn't find what you were looking for? Write us a message in the chat.

shipping

Szybka wysyłka międzynarodowa do USA i Kanady przez FedEx, USPS lub UPS, czas dostawy 2-8 dni. Ceny nie zawierają podatków ani cła. Opłaty importowe płacisz przy dostawie.

Wszystkie metody wysyłki, ceny i progi wagowe znajdziesz w naszej polityce wysyłki.

Store pickup

Car Care Store in Nordhorn

Why wait when you can get it fast? Order your car care products from us online and choose between convenient pickup or our lightning-fast delivery, whether locally or throughout Europe. We are dedicated to offering you maximum flexibility and convenience so your car always stays in top condition.

You can always pick up your order from Tuesday to Friday, 10:00 to 17:00, at Bosinks Kamp 8 in 48531 Nordhorn at Detailing1. Please have your pickup confirmation ready. We look forward to your visit.

Discover our Detailing Store in Nordhorn

Cotygodniowe mycie ręczne bez utraty wosku i sealantu, dzięki Koch-Chemie Autoshampoo

Czym jest Koch-Chemie Autoshampoo "As"? Lekko alkaliczny szampon (pH 9) do mycia ręcznego i myjni portalowych, oparty na mieszance surfaktantów anionowych i niejonowych. Jest bez fosforanów i NTA, daje ci około ośmiu myć z jednego litra i przy okazji chroni twój wosk i sealanty. Nie jest pomyślany do pierwszego mycia mocno zaolejonych aut warsztatowych, a na świeżych powłokach ceramicznych jest bezpieczny tylko przy rozcieńczeniu 1:15.


Koch-Chemie Autoshampoo "As" to lekko alkaliczny szampon samochodowy z Unny, o pH 9. Mieszanka surfaktantów anionowych i niejonowych emulguje brud, nie ruszając filmu wosku czy sealantu, który już jest na lakierze. Receptura jest całkowicie bez fosforanów i NTA oraz dopuszczona do biologicznych oczyszczalni wód szarych, i właśnie dlatego znajdziesz go zarówno w boksach myjni dla pasjonatów, jak i w większych myjniach portalowych oraz myjniach tunelowych.

Profil pH 9 to centralny kompromis konstrukcyjny: dość mocny, żeby rozpuścić zaschnięty film drogowy i pyłek, dość łagodny, żeby utrzymać przy życiu typowe woski carnauba i sealanty lakieru przez normalny sezon myć. To właśnie ta równowaga odróżnia As od mocniejszego preparatu wstępnego i od łagodniejszego Ceramic Effect z tej samej linii.

  • 1 litr = około 8 myć. Przy standardowym rozcieńczeniu do mycia ręcznego 1:15 (około 65 ml As na 10 litrów wody w wiadrze) butelka 1-litrowa starcza na mniej więcej osiem aut klasy średniej, czyli schodzisz poniżej euro produktu na auto. Jeśli masz dwa auta na głowie, zestaw 2x 1L wychodzi taniej; warsztaty i detailerzy myjący trzy razy w tygodniu sięgają po kanister 10-litrowy.
  • Chroni wosk i sealant przy kontrolowanym czasie działania. Przy pH 9 As nie narusza wosków carnauba ani sealantów lakieru, dopóki piana stoi na lakierze krócej niż dwie minuty i spłukujesz ją czystą wodą. Jeśli dasz go zbyt mocno i pozwolisz mu zadziałać, ryzykujesz, że zjesz ochronę warstwa po warstwie. Rozcieńczenie i stały rytm spłukiwania to tutaj nie porada, tylko zasada.
  • Bez fosforanów, NTA i rozpuszczalników. Receptura jest dopasowana do biologicznego oczyszczania wód szarych i nie sprawia problemów myjniom komercyjnym z etapami recyklingu wody. Przy myciu w domu znaczy to, że woda ściekowa, która spływa do kratki, nie przeciąża etapu oczyszczania, realny plus wobec tańszych szamponów z dyskontu.
Koch-Chemie Autoshampoo As 1L i 10L w studiu Detailing1 obok wiadra z wodą i wash-mitta, czarne Porsche GT3 RS w tle

Co widzimy na co dzień: Największą różnicę w efekcie końcowym robi nie marka szamponu, tylko temperatura wody i jak długo stoi piana. Letnia woda (25-30 °C) zbiera brud zauważalnie szybciej niż zimna, a piana może stać na panelu najwyżej 60 do 90 sekund, zanim spłuczesz. Jeśli robisz w pełnym słońcu i pozwolisz pianie zaschnąć, zbierasz zacieki i plamy po wodzie na lakierze, a to dzieje się z każdym szamponem, nie tylko z As. Kolejność: najpierw dach, potem maska, potem tył, boki na koniec, tak żaden panel nie zasycha przed spłukaniem.


1:5, 1:10 czy 1:15, rozcieńczenie decyduje o pianie i działaniu

Przy Koch-Chemie Autoshampoo "As" proporcja rozcieńczenia steruje jednocześnie ilością piany, siłą mycia i łagodnością dla lakieru. Jeśli zawsze używasz tego samego stężenia, albo zostawiasz siłę mycia, albo marnujesz produkt.

Standardowe rozcieńczenie do mycia ręcznego to 1:15, około 65 ml As na 10 litrów wody w wiadrze, co daje średnio kremową pianę, która dobrze trzyma się na pionowych powierzchniach i spłukuje się bez śladów czystą wodą. Przy bardziej zabrudzonych autach po długiej trasie autostradowej albo użyciu dostawczym przechodzisz na 1:10 (około 100 ml na 10 litrów), przy autach stojących ciągle na dworze z zaschniętym pyłkiem i ptasimi odchodami na 1:5 (200 ml na 10 litrów). Mocniej niż 1:5 nie daje żadnego mierzalnego zysku w myciu, kosztuje tylko produkt i zwiększa ryzyko, że stężenie surfaktantów naruszy twój sealant.

Do lanc pianowych na myjce ciśnieniowej (snow-foam-lance, foam-lance) As nadaje się tylko po części, struktura piany jest zrobiona pod mycie z wiadra, nie pod lepki pre-foam. Jeśli pracujesz z lancą pianową, dużo lepiej poradzisz sobie z Gentle Snow Foam "Gsf" albo klasycznym Pre-Foam efficient "Pfe" z tego samego domu. As zostaje szamponem do wiadra przy metodzie dwóch wiader z wash-mittem i grit-guardem.

Zastosowanie Rozcieńczenie Ilość na 10 L wody Zalecany czas działania
Cotygodniowe mycie ręczne, lekko zabrudzone 1:15 ~65 ml bez postoju, myj od razu
Standardowe mycie po 2-4 tygodniach 1:10 ~100 ml maks. 60 sek
Mocno zabrudzone, pyłek, ptasie odchody 1:5 ~200 ml maks. 90 sek, potem spłucz
Myjnia portalowa / tunelowa szczotkowa 1:50-1:100 układ dozujący sterowane maszynowo
Daniel z Detailing1 myje tył czarnego Porsche GT3 RS wash-mittem i pianą z Koch-Chemie Autoshampoo As

Powłoka, pierwsze mycie warsztatowe i owady, kiedy As nie jest dobrym wyborem

Koch-Chemie Autoshampoo "As" pokrywa średni zakres brudu dla zadbanych aut prywatnych; jako uniwersalny zmywacz do wszystkiego nigdy nie był pomyślany. Trzy przypadki, w których inny produkt zrobi to lepiej.

Na świeżych powłokach ceramicznych (młodszych niż sześć miesięcy) używaj As tylko przy najsłabszym rozcieńczeniu 1:15 i z krótkim czasem działania poniżej 60 sekund. Jeśli chcesz utrzymać nową powłokę na dłużej, sięgnij zamiast tego po Reactivation Shampoo "Rs" albo Ceramic Effect Shampoo "Ces" z tego samego domu, oba są pH-neutralne i oba reaktywują hydrofobową warstwę powłoki przy każdym myciu. Przy corocznych odświeżeniach linia Reactivation daje ci pięć do siedmiu miesięcy beadingu dłużej niż sam workflow z As.

Do pierwszego mycia aut warsztatowych z zaschniętą skorupą oleju i pyłu z hamulców As jest za łagodny. Tutaj najpierw dajesz Vorreiniger B "Vb" jako pre-wash na lakier, działa dwie minuty i spłukujesz, potem As przejmuje właściwe mycie pielęgnacyjne. Jeśli pominiesz mycie wstępne i wjedziesz od razu As na grubo zabrudzony lakier, wash-mittem przesuwasz pod ciśnieniem drobny brud po lakierze bezbarwnym, i zostawiasz swirl-marks, które potem schodzą tylko maszyną polerską.

Przy mocno zaschniętych owadach na przednim zderzaku i szybie As też nie robi tego, co dedykowane przygotowanie wstępne. Insect & Dirt Remover "Idr" albo pre-foam z działaniem rozpuszczającym owady psikasz dwie minuty na krytyczne miejsca, rozmiękcza białkową strukturę owadów, i dopiero potem przychodzi mycie z As. Trzy minuty więcej oszczędzają ci szorowania wash-mittem, które ryzykuje uszkodzenie lakieru.

Beading kropli wody na świeżo umytym przodzie czarnego Porsche GT3 RS, Koch-Chemie Autoshampoo As 1L w tle

As, Rs czy Ces, decyzja w obrębie oferty

Koch-Chemie ma w ofercie szamponów trzy bliskie sobie opcje, które pasują różnie w zależności od stanu lakieru i częstotliwości mycia.

Klasyczny As to dobry wybór do lakierów bez powłoki i do aut z ochroną woskiem carnauba lub sealantem polimerowym, która nie musi być reaktywowana przy każdym myciu. Jeśli auto myte jest raz do czterech razy w miesiącu, lakier jest normalnie zadbany, ale nie zabezpieczony ceramicznie i nie kręci się żaden drogi workflow utrzymania powłoki, As jest najbardziej ekonomicznym i najrozsądniejszym chemicznie standardem.

Reactivation Shampoo "Rs" wchodzi tam, gdzie powłoka ceramiczna ma mniej niż 18 miesięcy i chcesz ją reaktywować przy każdym myciu. Rs ma charakter pH-neutralny i zawiera polimery, które wiążą się ze strukturą SiO₂ powłoki i odbudowują hydrofobowy beading. Do zwykłego mycia bez powłoki Rs nie ma sensu, dopłata za litr zwraca się tylko wtedy, gdy powłoka naprawdę jest.

Ceramic Effect Shampoo "Ces" to wersja premium z dodatkowym boostem SiO₂; wnosi mini odświeżenie powłoki do każdego mycia i pasuje do aut bez stałej powłoki, które mimo to mają trzymać hydrofobowość między sesjami detailingu. Jeśli co cztery do sześciu miesięcy zlecasz profesjonalne zabezpieczenie, z Ces w międzyczasie wychodzisz ponad poziom Reactivation, nie nakładając własnej powłoki.

Praktyczna zasada przy decyzji o zakupie: As do lakierów bez powłoki i solidnej pielęgnacji, Rs do istniejących powłok poniżej 18 miesięcy, Ces do pielęgnacji premium bez powłoki. Butelka 1-litrowa As starcza przy jednym aucie na miesiąc na około osiem do dziesięciu miesięcy; opakowanie 10-litrowe jest pomyślane dla detailerów i gospodarstw z kilkoma autami, które myją dwa razy w tygodniu lub częściej. Przez linię Autoshampoo w Detailing1 dostępne są wszystkie trzy warianty, a wybór idzie za stanem lakieru, nie za metką.

Koch-Chemie Autoshampoo As 1L i 10L w lineupie z mikrofibrami, wiadrem i wash-mittem przed czarnym Porsche GT3 RS w studiu Detailing1

Masz wątpliwości co do Koch-Chemie Autoshampoo "As" szampon samochodowy? Poproś o wyjaśnienie:


Just ask us. Daniel will help you.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa: Koch-Chemie Autoshampoo "As" szampon samochodowy

Dopuszczony dla klientów prywatnych

Ten produkt, oznaczony jako „Dopuszczony dla klientów prywatnych”, jest zgodnie z prawem niemieckim zapakowany, zadeklarowany, zgłoszony i certyfikowany do sprzedaży klientom prywatnym. Przestrzegaj zwrotów wskazujących rodzaj zagrożenia i środki ostrożności.


Skład materiału

C10-13-alkilowe pochodne, soli sodowych kwasu benzenosulfonowy (CAS 68411-30-3, WE 270-115-0) — 3 – < 10 %, Alkohole, C12-C14, etoksylowane, siarczanowane, sole sodowe (CAS 68891-38-3, WE 500-234-8) — 1 – < 3 %, Izotridekanol, etoksylowany (CAS 9043-30-5) — 1 – < 3 %, Wyciąg ze słodkich pomarańczy (CAS 8028-48-6, WE 232-433-8) — 0,1 – < 1 %, Bronopol (CAS 52-51-7, WE 200-143-0) — 0,01 – < 0,1 %, 2-Oktylo-2H-izotiazol-3-on (CAS 26530-20-1, WE 247-761-7) — 0,0015 – < 0,01 % i Rozporządzenie (WE) nr 648/2004 w sprawie detergentów: 5 % lub więcej, ale mniej niż 15 % anionowych środków powierzchniowo czynnych, mniej niż 5% niejonowych środków powierzchniowo czynnych, kompozycje zapachowe, LIMONENE, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL, OCTYLISOTHIAZOLINONE


Niebezpieczeństwo

Żrące

Żrące

Szkodliwe

Szkodliwe

Zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia

Powoduje poważne uszkodzenie oczu.H318
Może powodować reakcję alergiczną skóry.H317
Działa szkodliwie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki.H412

Zwroty wskazujące środki ostrożności

W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza, należy pokazać pojemnik lub etykietę.P101
Chronić przed dziećmi.P102
Unikać wdychania pyłu/dymu/gazu/mgły/par/rozpylonej cieczy.P261
Unikać uwolnienia do środowiska.P273
Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy.P280
W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać.P305+P351+P338
Natychmiast skontaktować się z OŚRODKIEM ZATRUĆ/lekarzem.P310
Zawartość/pojemnik usuwać do zatwierdzonego zakładu utylizacji odpadów.P501


Zawartość LZO (VOC)

0.28 % — udział lotnych związków organicznych.


Pliki do pobrania

Pobierz kartę charakterystyki


Te informacje o produkcie mają charakter wyłącznie niewiążącej porady. Nie wynika z nich żadna odpowiedzialność z naszej strony. Sprawdź, czy produkt nadaje się do Twojego zastosowania. Przed użyciem sprawdź przydatność i zgodność. Chętnie Ci doradzimy.

Pytania dotyczące tych informacji?

More about Koch-Chemie

Koch-Chemie steht seit über 50 Jahren für professionelle Autopflege auf höchstem Niveau. Die Marke vereint deutsche Chemie-Kompetenz, präzise Forschung und praxisorientierte Anwendung. Alle Produkte werden im eigenen Labor entwickelt und in Deutschland produziert – mit Fokus auf Leistung und Materialverträglichkeit.

Das Besondere: Koch-Chemie denkt Fahrzeugpflege als System. Reinigung, Politur und Schutz greifen perfekt ineinander, sodass jedes Fahrzeug effizient, schonend und sichtbar besser gepflegt wird. Egal ob für professionelle Aufbereiter oder Enthusiasten – Koch-Chemie liefert messbare Ergebnisse: tiefen Glanz, glatte Oberflächen und nachhaltigen Werterhalt.

Mit klaren Standards, innovativer Technologie und echtem Qualitätsbewusstsein ist Koch-Chemie heute einer der führenden Hersteller der professionellen Fahrzeugaufbereitung – und bei Detailing1 bekommst du die gesamte Produktvielfalt dieser Marke.

Contact

Koch‑Chemie GmbH
Einsteinstr. 42, 59423 Unna, Deutschland

+492303986700
info@koch-chemie.com

koch-chemie.com

Specyfikacja

Ausführung

  • Inhalt
    3x 1000ml
  • Artikelnummer
    D1-KCX-13001_3
  • EAN
    4260188687820
  • Herstellernummer
    13001
  • Gewicht
    3,29 kg

Eigenschaften

  • Einsatzbereich am Fahrzeug
    Außen

Produkt

Prawny obowiązek zapewnienia zgodności towaru z umową

payment

💳 Secure payment

  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • BLIK
  • EPS
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Twint
  • USDC
  • Visa

Wybierz spośród wielu metod płatności, takich jak PayPal, Klarna, Apple Pay, Mastercard lub Visa, i skorzystaj z płatności odroczonej lub ratalnej. Twoje dane płatnicze są zawsze przetwarzane bezpiecznie. Pytania o płatność?


📦 Fast shipping

  • FedEx
  • USPS
  • UPS

Twoje zamówienie dotrze do Ciebie w 2-8 dni przez FedEx, USPS lub UPS. Ceny nie zawierają podatków ani cła. Opłaty importowe płacisz przy dostawie. Pytania o wysyłkę?

Passend dazu im Ratgeber

Pokaż wszystkie
Koch Chemie Koch-Chemie auf Detailing1 kaufen