Today: The leather brush works in foam, never dry. See leather brushes

From the blog: Recolour a worn leather steering wheel properly. Read the guide

Back: Koch-Chemie Autoshampoo "As" is in stock again. View product

New: COLOURLOCK Leather Cleaning Brush made of wood. View product

Bestseller: Koch-Chemie Green Star lifts dirt inside and out. View product

Offer: Many D-CON products are currently reduced. See the offers

Clearance: INNOVACAR is leaving, many items are reduced. See the brand

Advice: Which care kit suits your leather? Ask on WhatsApp. Start chat

Shipping: Free shipping in Germany from 89 euros with DHL. Shipping info

Saturday: Dry weather ahead, plan your paint care day. See paint care

Support: Where is my order? Tracking, invoice, returns. Help center

Buyer protection: Genuine reviews on Trusted Shops. Read reviews

Glass & visibility by Dr. Wack

(7 products)

Display
View as

  • Dr. Wack "A1"

    A1 "ALL in ONE" Interior & Glass Cleaner

    Interior cleaner for glass, screens and leather — pH 5.5, undiluted

    In stock (3× 500ml)
    Pre-order (100 ml)
    From $9.53
    Contents: 100mlUnit price ($95.30 / l)
    View details
  • CW1:100 "Insekten-Entferner Gel" Insektenentferner — Dr. Wack Detailing1 Dr. Wack CW1:100 Insekten-Entferner Gel Insektenentferner — in der Anwendung
    CW1:100

    Dr. Wack "CW1:100"

    CW1:100 "Insect Remover Gel" insect remover

    Clinging bug gel for screen and front end, doesn't run off

    Low stock (5× 750ml)
    Pre-order (500ml · 100 ml)
    From $9.53
    Contents: 100mlUnit price ($95.30 / l)
    View details
  • A1 "ALL in ONE" Mikrofasertuch — Dr. Wack A1 "ALL in ONE" Mikrofasertuch — Dr. Wack Hellgrau / 1 Stück
    A1

    Dr. Wack "A1"

    A1 "ALL in ONE" Microfibre Cloth

    Flat-weave interior cloth for glass, displays and piano black

    Low stock (5 units)
    $13.61
    Contents: 1 pieceUnit price ($13.61 / piece)
    View details
  • CW1:100 "Super" Scheibenreiniger Fertig-Mix — Dr. Wack Detailing1 Dr. Wack CW1:100 Super Scheibenreiniger Fertig-Mix — in der Anwendung
    CW1:100

    Dr. Wack "CW1:100"

    CW1:100 "Super" screenwash, ready-to-use

    Ready-to-use summer screenwash with anti-limescale formula

    Pre-order
    $17.70
    Contents: 3lUnit price ($6.32 / l)
    View details
  • CW1:100 "Super" Scheibenreiniger Konzentrat — Dr. Wack Detailing1 Dr. Wack CW1:100 Super Scheibenreiniger Konzentrat — in der Anwendung
    CW1:100

    Dr. Wack "CW1:100"

    CW1:100 "Super" screenwash concentrate

    1:100 concentrate for your washer fluid — with anti-limescale formula

    Pre-order (250ml · 40 ml · 5 Liter)
    From $5.44
    Contents: 40mlUnit price ($136.00 / l)
    View details
  • CW1:100 "Classic" Scheibenreiniger — Dr. Wack Detailing1 Dr. Wack CW1:100 Classic Scheibenreiniger — in der Anwendung
    CW1:100

    Dr. Wack "CW1:100"

    CW1:100 "Classic" screenwash

    1:200 concentrate, a clear view without smear film

    Pre-order (250ml · 25ml · 5 Liter)
    From $5.44
    Contents: 25mlUnit price ($217.60 / l)
    View details
  • CW1:100 "BIO" Scheibenreiniger — Dr. Wack Detailing1 Dr. Wack CW1:100 BIO Scheibenreiniger — in der Anwendung
    CW1:100

    Dr. Wack "CW1:100"

    CW1:100 "BIO" screenwash

    Screenwash concentrate made from more than 99 % natural raw materials

    Pre-order (250ml · 40 ml)
    From $6.80
    Contents: 40mlUnit price ($170.00 / l)
    View details
Glass & visibility by Dr. Wack